Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W szkole na Oruni rozdano statuetki dla najlepszych firm. O jaką kategorię chodzi?

 1 dodane: 17:12, 09/03/17

tagi:

Dzisiaj w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 na Oruni wręczono firmom nagrody w kategorii „Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej”. Nominowanych zostało 39 firm, zwycięzców było 14.

Dzisiejsi laureaci
Dzisiejsi laureaci
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 1

Placówka przy Smoleńskiej regularnie współpracuje z pracodawcami, co przekłada się później na także sukcesy uczniów. Niedawno pisaliśmy na portalu MojaOrunia.pl o tym, że według rankingu Perspektywy 2017, Technikum nr 8 (to część CKZiU nr 2) zostało uznane najlepszym technikum na Pomorzu.

Dzisiaj w szkole na Oruni rozdano nagrody dla pracodawców, którzy najlepiej współpracują ze szkołami zawodowymi.

- Organizowany po raz trzeci konkurs ma charakter otwarty. Nominacje mogą uzyskać firmy działające na terenie Polski, które współpracują z gdańskimi szkołami/placówkami od minimum dwóch lat - informują urzędnicy.

Łącznie w szranki stanęło tutaj 39 firm.

- W tegorocznej edycji zgłoszone zostały firmy współpracujące ze szkołami, które kształcą w obszarach zgodnych z rozporządzeniem MEN w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego m.in. takich jak administracyjno-usługowy, budowlany, elektryczno-elektroniczny, mechaniczny i górniczo-hutniczy, rolniczo-leśny z ochroną środowiska oraz turystyczno-gastronomiczny – dodają przedstawiciele magistratu.

Stautetki otrzymało dzisiaj 14 firm. Wręczał je prezydent Adamowicz, który mówił: - Dziękuję pracodawcom, którzy współpracują na co dzień z gdańskimi szkołami zawodowymi. Musimy zawiązać sojusz. Te państwa i miasta, w których różne sektory działają zespołowo odnoszą sukces. To dzięki wam - nauczycielom, i dzięki pracodawcom, szkoły mogą przygotowywać uczniów tak, by ich absolwenci byli doskonale przygotowani na potrzeby rynku pracy.

Wśród firm z zakresu administracyjno-usługowego laureatem została w kategorii średnie przedsiębiorstwo ESOTIQ  & Henderson S.A, natomiast laureatem w kategorii duże przedsiębiorstwo zostały Zakłady Odzieżowe Wybrzeże S.I.

W kategorii firm budowlanych laureatami zostały firmy: UNITHERM SP.J   - małe przedsiębiorstwo oraz STEICO CEE Sp. Z o.o.- duże przedsiębiorstwo.

W kategorii elektryczno-elektronicznej laureatami zostały firmy: Abell Iwona Kwidzińska – małe przedsiębiorstwo oraz SATEL Sp. z o.o. – duże przedsiębiorstwo.

W kategorii mechanicznej i górniczo-hutniczej nagrodzono firmy: „Nowoczesny Warsztat”- Goldman s.c – małe przedsiębiorstwo,  Żegluga Gdańska  Sp. z o.o.  – średnie przedsiębiorstwo oraz Grupa Stoczni Gdańsk -  duże przedsiębiorstwo.

W kategorii rolniczo-leśnej z ochroną środowiska laureatami zostały firmy: „Pracownia Sztuki Ogrodowej”- mikroprzedsiębiorstwo, Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. – małe przedsiębiorstwo.

W kategorii turystyczno-gastronomicznej laureatami zostały: Ristorante La Cucina – małe przedsiębiorstwo, Hotel Gdańsk Browarnia Sp. zo.o – średnie przedsiębiorstwo, Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" S.A. – duże przedsiębiorstwo.

Laureatem w kategorii firmy wspierającej kształcenie osób niepełnosprawnych została Villa „EVA”.

Galeria artykułu

Dzisiejsi laureaci

Dzisiejsi...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.246.216.*

08:42, 10/03/17

Brakowało życzeń Redakcji Portalu Moja Orunia, z okazji Dnia Kobiet

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA