Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńskie gimnazjum zostanie "wygaszone". Wielka przeprowadzka na ulicę Ubocze

 1 dodane: 15:19, 13/03/17

tagi:

Już od września ponad 100 uczniów obecnego Gimnazjum nr 10 na Oruni przeniesie się do budynku do Szkoły Podstawowej nr 16. To efekt wprowadzanej teraz w Polsce reformy edukacji.

 Oruńskie gimnazjum zostanie
Oruńskie gimnazjum zostanie "wygaszone". Wielka
Fot. materiały prasowe szkoły

Fotografia 1 z 1

- Wciąż dogrywamy jeszcze wszystkie szczegóły, ale z wstępnych ustaleń wynika, że do dyspozycji naszych uczniów i nauczycieli będzie oddane jedno piętro w budynku Szkoły Podstawowej nr 16 - mówi w rozmowie z portalem MojaOrunia Jolanta Bocian, dyrektor Gimnazjum nr 10 przy ulicy Gościnnej.

Już niedługo placówka ta zostanie przeniesiona na drugą stronę torów, na ulicę Ubocze, gdzie swoją siedzbię ma Szkoła Podstawowa nr 16. Takie roszady spowodowane są wprowadzaną w życie reformą edukacji. W jej rezultacie w Polsce znikną gimnazja, a szkoły podstawowe będą liczyć sobie osiem klas.

Na Oruni placówką "do wygaszenia" jest właśnie gimnazjum nr 10. Obecnie uczy się tutaj 162 dzieci.

We wrześniu  podstawówka przy ulicy Ubocze będzie liczyć sobie osiem klas. Obecna dyrektorka gimnazjum nr 10 stanie się wicedyrektorką SP nr 16.

Reforma edukacji budzi spory sprzeciw w całej Polsce. Krytycznie wypowiadają się o niej między innymi przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, ale też i część rodziców, którzy w proteście przeciwko zmianom w oświacie raz w miesiącu organizują swoje strajki.

Zdaniem przeciwników reformy, do których zaliczają się też przedstawiciele wielu samorządów, zmiany w szkolnictwie pociągną za sobą między innymi zwolenienia nauczycieli.

Na ten moment w przypadku "wygaszania" oruńskiego gimnazjum mówi się o możliwości utraty dwóch etatów. - Nie ma jednak jeszcze ostatecznych ustaleń. Niestety w przypadku tej reformy, zmiany dzieją się zbyt szybko. Jestem zdania, że można było dać rok, czy dwa na przeprowadzenie tej reformy - uważa dyrektorka Gimnazjum nr 10.

Galeria artykułu

 Oruńskie gimnazjum zostanie "wygaszone". Wielka przeprowadzka na ulicę Ubocze

Oruńskie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

84.10.235.*

20:17, 16/03/17

Bardzo mi przykro, jestem absolwentem tego gimnazjum. Szkoda miejsca i szkoda nauczycieli.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.253.*

09:14, 14/03/17

Coraz więcej dzieci na Oruni zobaczymy za 5 lat jak będzie z miejscami.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

176.221.123.*

00:15, 14/03/17

Zostawcie w spokoju szkołę muzyczną.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.233.*

20:27, 13/03/17

Jeszcze jedna podstawówka nie jest potrzebna, bo nie ma tylu dzieci. Też słyszałam o szkole muzycznej. I jeszcze o szkole średniej, typu technikum...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

19:33, 13/03/17

Z tego co się orientuję - w tym budynku nową siedzibę będzie miała szkoła muzyczna, która do tej pory byłą koło poczty.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.253.*

18:15, 13/03/17

A co po budynku ksieza sobie przejmą? Dlaczego nie może być tam podstawówka?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA