Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/07/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miasto musi znaleźć dodatkowe pieniądze na budowę basenu na Oruni. „Nie wycofujemy się z tej inwestycji”

 1 dodane: 14:31, 14/03/17

tagi:

W ogłoszonym przetargu na budowę krytej pływalni na Oruni swoje oferty zgłosiły trzy firmy. Jednak nawet najtańsza oferta przewyższa o ponad 2 mln złotych środki, które urzędnicy przygotowali na realizację całej inwestycji. Przedstawiciele magistratu zapewniają, że nie wycofują się z przedsięwzięcia. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nawet już w kwietniu wykonawca będzie mógł rozpocząć pracę na ulicy Smoleńskiej – usłyszeliśmy.

 Miasto musi znaleźć dodatkowe pieniądze na budowę basenu na Oruni. „Nie wycofujemy się z tej inwestycji”
Miasto musi znaleźć dodatkowe pieniądze na budowę
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Nowy basen zostanie wybudowany na ulicy Smoleńskiej, przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2. To właśnie tutaj w ostatnich latach powstały między innymi boiska do piłki nożnej, ale też do koszykówki, czy siatkówki. Okolica ma teraz zyskać kolejną inwestycję – miejską pływalnię, z której korzystać będą mogli także oruniacy.

Zanim jednak będą mogły ruszyć prace, potrzeba wyłonić firmę, która będzie budować basen. Przetarg został rozpisany przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucję, która nadzoruje całą inwestycję.

Trzy firmą chcą budować basen na Oruni [OFERTY]

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, a dzisiaj urzędnicy podali więcej szczegółów.

Oferty w przetargu złożyły firmy:

- Mostostal Warszawa S.A. z Warszawy - 13 453 972,27 zł

- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o. z Bydgoszczy - 13 382 398,66 zł

- BUDREM – RYBAK Sp. z o.o. Sp. k. z Luzina - 14 399 777,91 zł

Skąd wziąć brakujące pieniądze?

Kłopot w tym, że w budżecie miasta urzędnicy zarezerwowali 11 mln złotych na budowę basenu na Oruni. Tymczasem nawet najtańsza oferta przewyższa tę sumę o ponad 2 mln złotych. - Czekamy na decyzję o zwiększenie środków – przyznaje Agnieszka Zakrzacka, rzecznik DRMG.

Taką decyzję podejmą gdańskie władze. Dzisiaj kilku wiceprezydentów Gdańska przebywa na targach nieruchomości w Cannes, i nie mogliśmy uzyskać od nich żadnego komentarza. Michał Piotrowski z gdańskiego Biura Prasowego zapewnia jednak, że miasto nie wycofuje się z budowy basenu na Oruni, i że urzędnicy będą zastanawiać się, skąd wziąć dodatkowe pieniądze na pokrycie kosztów inwestycji.

Prace ruszą jeszcze w kwietniu?

Jeżeli pieniądze się znajdą, i nie będzie żadnych odwołań w procedurze przetargowej, już w kwietniu wykonawca będzie mógł rozpocząć prace na Smoleńskiej. Planowany termin zakończenia realizacji robót to koniec maja 2018 roku.

Pod koniec stycznia została podpisana umowa z firmą Pracowanią InwestProj Wojciech Ossak, która miała wykonać kompleksową dokumentację projektową. Zostały już zaprezentowane koncepcyjne rysunki nowej pływalni na Oruni.

Basen na Oruni [INFORMACJE]

Budynek basenu ma zostać podzielony na dwa poziomy. Na niskim parterze zaprojektowano część socjalną, na piętrze – sam basen i szatnie. - Z basenu będzie mogło korzystać jednocześnie nie więcej niż 46 osób - 30 osób w strefie pływackiej i 16 osób w strefie rekreacyjnej.

W budynku znajdować się będzie: hala basenowa z basenem o długości 25 metrów (podział na strefę pływacką i rekreacyjną) oraz brodzikiem dla niepływających z atrakcjami wodnymi i jacuzzi. Nie zabraknie też szatni, pryszniców, pomieszczeń technicznych i biurowych.

Galeria artykułu

 Miasto musi znaleźć dodatkowe pieniądze na budowę basenu na Oruni. „Nie wycofujemy się z tej inwestycji”

Miasto musi...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

23:59, 19/03/17

HMM?CIEKAWE JAKA FIRMA WYGRALA PRZETARG?ZE PRACE ZACZNIE JUZ W KWIETNIU 17r.!!! A SKAD WEZNIE BRAKUJACE PIENIADZE GMINA GDANSK? JAKA TO FIRMA BUDUJE BUDYNEK Z UJEMNYK KOSZTEM BRAKUJACYCH -2 mil.ZL??? TO ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA