Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Gdańsk otrzymał ponad 117 mln zł na przebudowę wiaduktu na Biskupiej Górce

 1 dodane: 11:08, 05/04/17

tagi:

To już pewne – jeszcze w tym roku ruszy wielka inwestycja, z efektów której powinni być zadowoleni kierowcy. Mowa o przebudowie wiaduktów na Biskupiej Górce. Inwestycja, która zakłada też zmiany w pobliskim układzie drogowym i budowę parkingu wielopoziomowego przy Okopowej, ma kosztować ponad 138 mln złotych, z tego dużą część pokryją środki unijne.

 Gdańsk otrzymał ponad 117 mln zł na przebudowę wiaduktu na Biskupiej Górce
Gdańsk otrzymał ponad 117 mln zł na przebudowę
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

To będzie gigantyczna inwestycja, która w trakcie realizacji zakorkuje centrum miasta, a także dojazdy na Orunię, czy w rejony południowego Gdańska. Ale jak przekonują urzędnicy, gra jest warta świeczki.

Inwestycja zakłada bowiem rozebranie obecnego i mocno już wysłużonego wiaduku na Biskupiej Górce, w jego miejsce wybudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha. Ponadto ma zostać przebudowany układ drogowy w rejonie od ulicy 3 maja do ulicy Augustyńskiego.

- W zakresie przedsięwzięcia znajduje się również budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Okopowej, obsługującego znajdujące się tam urzędy administracji państwowej i samorządowej – informują urzędnicy.

Realizacja potrwa trzy lata i ma ruszyć jeszcze w tym roku. Koszt przedsięwzięcia przekracza 138 mln złotych, z tego 117 mln złotych pokryje unijne dofinansowanie.

Dziś w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych stosowną umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska, i Przemysław Gorgol, dyrektor CUPT.

- Przez węzeł Biskupia Górka przejeżdżają codziennie tysiące aut. Nie tylko gdańszczan, ale również mieszkańców całej metropolii. A istniejący – stary wiadukt jest w złym stanie technicznym i nie jest dostosowany do obecnego natężenia ruchu. Dlatego jego przebudowa jest konieczna. Cieszymy się, że udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel – wypowiedź prezydent Dulkiewicz cytuje miejski portal gdansk.pl.

Galeria artykułu

 Gdańsk otrzymał ponad 117 mln zł na przebudowę wiaduktu na Biskupiej Górce

Gdańsk...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

01:46, 29/04/17

jak jest roznica pomiedzy BISKUPIA GORKA a ZAROSLAKIEM ??? to gdzie ma byc ten budowany wiadukt ? na B.Gorce laczacy "stary krag budynkow az pod budynki Policji" a " nowym swiatem Forum Radunia" ?? czy plac ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

10:34, 06/04/17

Skrzyżowanie obok Urzędu Wojewódzkiego kolejny rok, nadal rozgrzebane = nie widać żadnych prac a tu kolejne wieloletnie utrudnienia....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.232.50.*

08:38, 06/04/17

Ja tam mogę się przemęczyć. Idźmy do przodu. Będzie ładnie i bezpiecznie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.124.168.*

14:42, 05/04/17

3 lata permamętnych korków, japierdole już się nie mogę doczekać

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA