Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 11/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wielki turniej piłkarski na Oruni. Kto chciałby zagrać?

 1 dodane: 16:31, 05/04/17

tagi:

Na Oruni szykuje się kolejne święto piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Turniej o puchar im. Mariana Urbana organizuje SALOS. Pierwszy gwizdek usłyszymy już w najbliższą sobotę.

 Wielki turniej piłkarski na Oruni. Kto chciałby zagrać?
Wielki turniej piłkarski na Oruni. Kto chciałby
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Turniej odbędzie się na hali CKZiU nr 2, szkoły przy ulicy Smoleńskiej. Zawody rozpoczną się 8 kwietnia (sobota) o godzinie 8.

Na boisku zobaczymy dzieci i młodzież z klas podstawowych i gimnazjalnych. Zagrają zarówno drużyny męskie, jak i żeńskie. Organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców, ale i młode drużyny, które chciałyby się zapisać i pokazać, na co je stać na boisku.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym turnieju. Emocji na pewno nie zabraknie. Rozdanie nagród odbędzie się również w sobotę, o godzinie 13:30 - mówi Krzysztof Szymanel z Salosu, organizacji, która wspólnie z pariafią Św. Jana Bosko organizuje cały turniej.

Drużyny mogą być maksymalnie ośmiosobowe (na boisku będą grali czterej piłkarze w polu i jeden na bramce). Więcej informacji i zapisy: 609 129 791

Organizatorzy zapraszają też na Mszę Św. w dniu 9 kwietnia o godzini 12:30, a po mszy w jednej z sal będzie miał miejsce drobny poczęstunek.

Marian Urban był wieloletnim działaczem SALOS-u. Opiekował się i trenował młodych piłkarzy. Był także nauczycielem. Na Oruni był znanym społecznikiem.

- Tata miał zawsze doskonały kontakt z młodymi ludźmi. Był osobą naprawdę bardzo lubianą – opowiadał nam jego syn, Rafał Urban, który grał w salezjańskiej lidze piłkarskiej.

- Jak nie było pieniędzy na jakiś wyjazd dla naszych młodzików, to ojciec robił wszystko, aby się one znalazły. Dzwonił do znajomych, szukał sponsorów, naprawdę wiele w ten sposób zdziałał. Zawsze pomagał ludziom najlepiej, jak umiał – mówił Rafał.

Galeria artykułu

 Wielki turniej piłkarski na Oruni. Kto chciałby zagrać?

Wielki turniej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.146.132.*

19:08, 08/04/17

Dodam jeszcze,że w działalność SL"SALOS"włączyli się jeszcze raz dawni działacze tego stowarzyszenia pp.Andrzej Smoczyński,Artur Kwasny,Władysław Karulski i cały czas Stanisław Zaremba,który nie opuścił ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.77.*

08:46, 06/04/17

Pragnę poinformować,że w dniu 1 kwietnia b.r.odbyło się Walne Zebranie Spr.- Wyborcze SL"SALOS".Po wielu próbach zniszczenia tej organizacji,udało nam się ją ocalić,tym bardziej,że "szkodników"ubyło...,a ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA