Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/07/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Budżet obywatelski na Oruni. W tym roku szykują się jeszcze cztery inwestycje

 1 dodane: 09:04, 08/04/17

tagi:

Urzędnicy zapowiedzieli, że w 2017 roku na Oruni zostaną zrealizowane jeszcze cztery inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego. Mowa o budowie chodników, oświetlenia, stacji napraw rowerów i pumptracku. W jakich miejscach zobaczymy robotników?

W tym miejscu miał powstać parking, ale taką możliwość zakwestionował konserwator zabytków
W tym miejscu miał powstać parking, ale taką możliwość zakwestionował konserwator zabytków
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Za realizację przedsięwzięć, które zyskały największą akceptację oruniaków w głosowaniu do budżetu obywatelskiego odpowiada Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Kilka dni temu przedstawiciele tej miejskiej instytucji poinformowali, że jeszcze w tym roku Orunia doczeka się kilku inwestycji.

Zostanie między innymi wybudowany nowy chodnik, a także oświetlenie. Mowa o odcinku, który łączy tunel przy ulicy Junackiej z ulicą Gościnną. - Chodnik ma powstać wzdłuż obok płotu przychodni lekarskiej, niedaleko kuźni i warsztatu kowala. Okolica ta doczeka się także nowych ławek – tłumaczą urzędnicy.

Kolejnym przedsięwzięciem jest montaż stacji napraw rowerów w pobliżu wału Kanału Raduni.

Trzecia inwestycja zakłada „poprawę warunków pieszych w okolicy Parku Oruńskiego”.

Jak tłumaczy nam autor tego wniosku Mateusz Korsztun z Rady Dzielnicy, całe to przedsięwzięcie zakłada: budowę brakującego fragmentu chodnika (na placu, naprzeciwko Parku Oruńskiego, w okolicy ulicy Raduńskiej), przeniesienie przejścia dla pieszych z okolic wozowni kilkadziesiąt metrów w stronę ulicy Raduńskiej i budowę elementów spowolnienia ruchu na wysokości nowych placów zabaw przy Parku Oruńskim. Radny dzielnicy postulował też, by wspomniany wyżej plac doczekał się innej nawierzchni, i by mogły parkować tam samochody, ale na takie rozwiązanie nie zgodził się konserwator zabytków.

Czwartą inwestycją, która ma zostać zrealizowana na Oruni jeszcze w tym roku jest budowa pumptracku, czyli toru dla miłośników jednośladu. Pumptrack ma powstać na ulicy Gościnnej, na działce pomiędzy Domem Sąsiedzkim, a kuźnią. Tor ma mieć sześć pagórków, na których będą mogli wyszaleć się rowerzyści, ale też osoby jeżdżące na desce, wrotkach, rolkach, czy hulajnodze. - Tor będzie zbudowany tak, by mógł korzystać z niego każdy w przedziale wiekowym od 5 do 100 lat – uśmiecha się autor wniosku Patryk Sikora, również radny dzielnicy.

Galeria artykułu

W tym miejscu miał powstać parking, ale taką możliwość zakwestionował konserwator zabytków

W tym miejscu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

213.241.66.*

10:52, 11/04/17

Do 89.64.52 ,, Poza tym, jest się czym chwalić - miejski monitoring na pizzerię i kebaba... ,, Kierując się takim tokiem rozumowania można zasugerować ,,Po co w parku monitoring - na drzewka i stawy ,, a ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

08:48, 10/04/17

"... niedaleko kuźni i warsztatu kowala". Kiedy kuźnia była ostatnio otwarta?? Może się mylę, ale czy od uroczystego otwarcia kiedykolwiek była czynna????

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.72.*

23:25, 09/04/17

Super wiadomość jeżeli chodzi o chodnik od tunelu do Gościnnej. Trasa od tunelu w kierunku Kościoła znacznie się skróci ! Dziękujemy !

zgloś naruszenie
awatar

gosc

95.50.245.*

09:25, 09/04/17

gosc 89.67.193.* Ten sam radny, który wymyślił tor.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.193.*

20:04, 08/04/17

Pani Agnieszka Bartków super że Pani projekt wygrał i powstanie chodnik od tunelu do Gościnnej... Kto jest autorem drugiego projektu stacji rowerowych Panie redaktorze? Pozdrawiam

zgloś naruszenie
awatar

gosc

176.221.123.*

16:19, 08/04/17

Pumptrack .Dziwne słowo,zostało podkreślone na czerwono. Czy toru dla miłośników jednośladu nie można nazwać polskim słowem.Czy my wstydzimy się naszego pięknego języka?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.243.148.*

15:58, 08/04/17

Monitoring który pokrywa kamerę z Traktu i Sandomierskiej... Chroniąca dokładnie jak napisano kebaba i pizzerie...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.52.*

13:06, 08/04/17

Monitoring nie jest inwestycją realizowaną przez DRMG. Poza tym, jest się czym chwalić - miejski monitoring na pizzerię i kebaba... nijak to wpłynie na życie dzielnicy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.241.66.*

12:06, 08/04/17

O monitoringu zapomnieli ?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA