Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Trzy razy kontrolował go ten sam policjant. Kierowca „tracił” prawko trzy razy

 1 dodane: 12:30, 10/04/17

tagi:

Najpierw kontrola na ulicy Podwale Grodzkie, później na Trakcie św. Wojciecha, a na końcu na Okopowej, gdzie wszystko skończyło się dopiero po pościgu – w czasie kilku miesięcy 48-letni gdańszczanin wielokrotnie łamał prawo drogowe. Zawsze łapał go ten sam policjant, który już za pierwszym razem zdecydował się zatrzymać prawo jazdy 48-latka. Jak widać, kara nie poskutkowała.

Trzy razy kontrolował go ten sam policjant. Kierowca „tracił” prawko trzy razy
Trzy razy kontrolował go ten sam policjant.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Na ulicy Okopowej w Gdańsku funkcjonariusz ruchu drogowego z komendy miejskiej zauważył 48-latka z Gdańska, który kierował citroenem. Policjant postanowił zatrzymać mężczyznę do kontroli ponieważ pamiętał, że w ciągu ostatnich miesięcy dwukrotnie podejmował wobec niego interwencję i wiedział, że 48-latek nie powinien kierować autem – informuje Lucyna Rekowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Wezwany do zatrzymania kierowca również rozpoznał policjanta. Nie chciał jednak wdawać się w kolejną pogawędkę, z której już dwukrotnie wychodził jako przegrany. 48-latek zatrzymał auto i zaczął uciekać na piechotę w kierunku Starego Miasta. Po krótkim pościgu został zatrzymany na ulicy Długi Targ.

Kierowca i policjant zawarli tę nietypową znajomość kilka miesięcy wcześniej. Pod koniec grudnia funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę, który na ulicy Podwale Grodzkie jechał o 67 km/h za szybko niż pozwalała na to dopuszczalna prędkość.

48-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Ale już kilkanaście dni później mężczyzna znów wsiadł za kółko. Na Trakcie św. Wojciecha został zatrzymany przez tego samego policjanta. - Wsiadając ponownie za kierownicę auta mężczyzna złamał przepisy, czego skutkiem było przedłużenie okresu zatrzymania  jego prawa jazdy do 6 miesięcy – tłumaczy Rekowska.

Teraz po trzecim zatrzymaniu 48-latkowi cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami. Będzie musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.

Galeria artykułu

Trzy razy kontrolował go ten sam policjant. Kierowca „tracił” prawko trzy razy

Trzy razy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA