Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tutaj poznasz Orunię na wykładach, pieszych spacerach i rowerowych wycieczkach. Rusza wyjątkowy projekt!

 1 dodane: 16:08, 13/04/17

tagi:

Jeszcze w kwietniu ruszy cykl otwartych dla wszystkich wykładów i spacerów po Oruni. Projekt rozpoczyna się od mocnego uderzenia - przewodnik Aleksander Masłowski opowie o swojej nowej książce, opartej na przekazie XIX-wiecznego sołtysa Oruni, Ernsta Waage. A co jeszcze zaplanowali organizatorzy? Sprawdźcie ten artykuł!

W zeszłym roku miał już miejsce cykl wykładów i spacerów na Oruni. Teraz projekt ten powraca
W zeszłym roku miał już miejsce cykl wykładów i spacerów na Oruni. Teraz projekt ten powraca
Fot. Michał Szymończyk/ IKM

Fotografia 1 z 1

W tym roku tak jak w poprzednim, znów szykują się wykłady i spacery po Oruni. Bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych wykłady będą się odbywać w Stacji Orunia GAK przy ul. Dworcowej 9.

- Tym razem poznamy historię dzielnicy, i jej najbliższej okolicy, kryjącą się za znaleziskami archeologicznymi. Bliżej przyjrzymy się Kanałowi Raduni, który przez stulecia miał ogromny wpływ na życie tutejszych mieszkańców. Przeniesiemy się do XIX wieku i zobaczymy Orunię oczami jej ówczesnego sołtysa. Pochylimy się nad mitami, które przez lata narosły wokół dzielnicy. W trakcie spacerów przyjrzymy się oruńskim detalom architektonicznym i ceramicznym oraz ozdobom stworzonym przez tutejszych kowali - informują przedstawiciele Instytutu Kultury Miejskiej, organizatora całego wydarzenia. Projekt mocno wspiera też Stacja Orunia.

Harmonogram wykładów i spacerów:

28 kwietnia 2017 (piątek), godz. 18.00 Aleksander Masłowski "Historia Oruni oczami XIX-wiecznego sołtysa Ernsta Waage" (wykład).

9 maja 2017 (wtorek), godz. 17.00 Prof. Andrzej Januszajtis "Kanał Raduni". Uwaga! Wykład odbędzie się na Biskupiej Górce w Gdańskiej Szkole Wyższej przy ul. Biskupiej 24b

13 maja 2017 (sobota), godz. 12.00 Ryszard Kopittke Oruńskie detale architektoniczne i ceramiczne oraz działania artystyczne w przestrzeni publicznej – cz.1 (spacer). Miejsce spotkania: przed Kawiarnią Kuźnia ul. Gościnna 10

19 maja 2017 (piątek), godz. 18.00 Christian Samp "Orunia dzielnica mitów" (spotkanie).

27 maja 2017 (sobota) godz. 12.00 Remigiusz Bystrek "Kowalskie detale na Oruni" (spacer). Miejsce spotkania: przed Kawiarnią Kuźnia ul. Gościnna 10

2 czerwca 2017 (piątek), godz. 18.00 Paweł Pogodziński Historia Oruni i jej najbliższej okolicy w świetle wykopalisk archeologicznych (spotkanie)

10 czerwca 2017 /sobota/ godz. 12.00 Ryszard Kopittke Oruńskie detale architektoniczne i ceramiczne oraz działania artystyczne w przestrzeni publicznej – cz.2 (spacer) miejsce spotkania: przed Kawiarnią Kuźnia ul. Gościnna 10

17 czerwca 2017 (sobota), godz. 12.00 Ryszard Kopittke, Lucyna Korytowska, Krzysztof Ostaszewski "Na rowerze wokół Oruni" (spacer rowerowy). miejsce spotkania: przed Przedszkolem nr 9 (dawny dwór Emilii Hoene) ul. Nowiny 2. Prosimy o zabranie kasków rowerowych.

Galeria artykułu

W zeszłym roku miał już miejsce cykl wykładów i spacerów na Oruni. Teraz projekt ten powraca

W zeszłym roku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

193.200.51.*

21:47, 13/04/17

Wszystkie wykłady będą się odbywać w Stacji Orunia GAK przy ul. Dworcowej 9.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

19:41, 13/04/17

Wyklad 28.04 gdzie sie odbywa?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA