Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W kowalskim warsztacie na Oruni będzie można podziwiać obrazy i obejrzeć pojedynki fechmistrzów

 1 dodane: 15:52, 20/04/17

tagi:

Już jutro o godzinie 18 w warsztacie kowala przy ulicy Gościnnej rozpocznie się wernisaż prac studentki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. - Chciałbym otworzyć swoją kuźnię na różne nietypowe przedsięwzięcia, stąd pomysł wystawy. Z kolei w maju wspólnie ze szkołą fechtunku zorganizuję tutaj pokaz umiejętności szermierczych – mówi Remigiusz Bystrek, oruński kowal.

 W kowalskim warsztacie na Oruni będzie można podziwiać obrazy i obejrzeć pojedynki fechmistrzów
W kowalskim warsztacie na Oruni będzie można
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 1

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że warsztat kowala i wystawa obrazów to dwie niekoniecznie pasujące do siebie kwestie. Ale Remigiusz Bystrek, który od kilku miesięcy urzęduje w kuźni przy ulicy Gościnnej przekonuje, że może być inaczej. - Nie uważam, że obrazy muszą być podziwiane tylko w galerii sztuki. Uznałem, że zorganizowanie tutaj małej wystawy to ciekawy pomysł. Oruniacy będą mogli nawet na chwilę wpaść do mnie prosto z ulicy, kuźnia otwarta jest dla wszystkich – mówi.

Wernisaż startuje jutro (21 kwietnia) o godzinie 18. Wystawę będzie można oglądać także w sobotę. - W tych dniach nie pracuję w warsztacie. Zwiedzający nie będą mi w żaden sposób przeszkadzać – zaznacza Bystrek.

Artystką, która zaprezentuje tutaj swoje prace jest 20-letnia Patrycja Folatko, studentka I roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej chłopak jest uczniem u oruńskiego kowala, i to za sprawą obu panów młoda artystka wystawi własne obrazy na Oruni.

- Będą to cztery wielkoformatowe obrazy, przedstawiające portrety ludzi, a w jednym przypadku także i zwierzęcia. Prace są wielkoformatowe, największe mają dwa metry szerokości i 1,5 metra wysokości – mówi nam Folatko, która nie uważa, że pokazywanie sztuki w warsztacie kowala jest czymś osobliwym.

- Kiedyś moje prace pokazywałam w jednej z galerii handlowych w Krakowie. Jak widać sztukę można prezentować wszędzie – podkreśla.

W maju w kuźni ma również zostać zorganizowany pokaz szkoły fechtunku. Tutaj nie ma jeszcze dokładnych terminów. Wiadomo na pewno, że pokaz będzie bezpłatny.

Oruński warsztat leży na tyłach kawiarni przy ulicy Gościnnej 10.

Galeria artykułu

 W kowalskim warsztacie na Oruni będzie można podziwiać obrazy i obejrzeć pojedynki fechmistrzów

W kowalskim...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.246.216.*

07:34, 21/04/17

Czy tylko na pierwszy rzut oka (...)? A może by tak jeszcze kółko recytatorskie poezji młodopolskiej ? Normalnie, jak to kuźni.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA