Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 30/05/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

21-letni gdańszczanin zniszczył tablicę „Inki”. Policjantom tłumaczył się, że był pijany

 1 dodane: 07:25, 25/04/17

tagi:

Funkcjonariusze I Komisariatu w Gdańsku zatrzymali cztery osoby w związku z dewastacją, do której doszło kilka dni temu na ulicy Gościnnej. Zdaniem policjantów, tablicę z życiorysem „Inki” połamał 21-letni gdańszczanin. Całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

21-letni gdańszczanin zniszczył tablicę „Inki”. Policjantom tłumaczył się, że był pijany
21-letni gdańszczanin zniszczył tablicę „Inki”.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Czterech mężczyzn zachowuje się hałaśliwie, rzucają butelkami o chodnik, a jeden z nich niszczy tablicę, tuż obok pomnika legendarnej sanitariusz AK Danuty Siedzikówny „Inki” - takie obrazki oglądali policjanci, analizując nagranie monitoringu z ulicy Gościnnej.

Zapis z kamer pozwolił policjantom na ustalenie tożsamości jednego z mężczyzn. 19-latek został zatrzymany już w niedzielę. Dzień później trzej inni mężczyźni zgłosili się na komisariat. Zdaniem kryminalnych, cała czwórka uczestniczyła w piątkowym zajściu przy ulicy Gościnnej.

Zarzuty znieważenia pomnika usłyszał jeden z nich, 21-letni gdańszczanin. Funkcjonariusze nie chcą podawać, z jakiej dzielnicy jest sprawca.

21-latek połamał tablicę „Inki” na kawałki. Jak tłumaczył śledczym, był wtedy pijany, i nie wiedział, że niszczy element pomnika. - Mężczyzna odpowie za znieważenie pomnika. Policjanci zakwalifikowali jego działanie, jako czyn o charakterze chuligańskim, co powoduje wyższy wymiar kary – mówi Aleksandra Siewiert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Sprawcy grozi do pięciu lat więzienia i kara grzywny. Wobec 21-latka zastosowano teraz dozór policji.

Galeria artykułu

21-letni gdańszczanin zniszczył tablicę „Inki”. Policjantom tłumaczył się, że był pijany

21-letni...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.211.*

16:51, 25/04/17

Jak widzę system prewencyjny księdza Bosko dotyczy się pomników nie młodzieży. Jak pisałem o zajęciu się młodzieżą to w odpowiedzi dostałem że wszyscy mają się nimi zająć tylko pytam się gdzie. Wszystkie możliwe ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.72.*

16:21, 25/04/17

Pomysł z pokryciem kosztów nowej tablicy i sprzątaniem skweru przy którym stoi nasz pomnik jak najbardziej w 10-chę. Swoją drogą nie opuszcza mnie wrażenie iż gdyby typek był z naszej dzielni pani rzecznik nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.28.*

14:35, 25/04/17

Taki pomnik odważnej dziewczyny jest dla nas ważny. To rzeczywiście plecenie bzdur w gdańskiej telewizji o chuliganach z naszej dzielnicy było na wyrost.Co tam więzienie dla barbarzyńcy. Niech odkupi ten ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

13:22, 25/04/17

A jakie były komentarze? 1.Patologia oruńska 2. Niemożliwe żeby Polak to Ukraińcy 3. Zdeprawowani gimnazjaliści

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.105.63.*

11:10, 25/04/17

Szkoda, że w takich sytuacjach niejawny jest wizerunek. Co niektórzy zajęliby się wtedy gnojkiem.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA