Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rewaloryzacja Parku Oruńskiego. Prace przy wozowni i amfiteatrze

 1 dodane: 07:26, 02/05/17

tagi:

W Parku Oruńskim trwa ostatni etap rewaloryzacji. Do końca tej inwestycji pozostało jeszcze kilka miesięcy.

Rewaloryzacja Parku Oruńskiego. Prace przy wozowni i amfiteatrze
Rewaloryzacja Parku Oruńskiego. Prace przy wozowni
Fot. mat DRMG

Fotografia 1 z 1

Prace trwają między innymi terenie zabytkowej wozowni, położonej w okolicach wejścia do Parku, w pobliżu ulicy Nowiny. - Wewnątrz budynku murowane są teraz ścianki działowe - podają przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która nadzoruje całą inwestycję.

Z kolei w pobliżu przedszkola przy ulicy Nowiny zakończono już układanie nawierzchni z kostki granitowej.

 

Ostatni prac rewaloryzacji, który ma zakończyć się w listopadzie tego roku przyniesie między innymi budowę niewielkiego amfiteatru, który stanie za drugim stawem w Parku. - Obecnie na budynku amfiteatru zbrojony i zalewany jest strop nad zapleczem - informują urzędnicy.

W Parku na ukończeniu są również obrzeża, krawężniki i podbudowy pod ścieżki.

Ostatni etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego to także budowa ścieżek spacerowych, budowa oświetlenia, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a także aranżacja małej architektury.

We wcześniejszych latach w ramach rewaloryzacji Parku powstały drewniane pomosty, kamienne murki oraz ścieżki spacerowe i fontanna z okrągłą misą (stylizowaną na tę, która jest znana z XIX. wiecznej ikonografii).

W 2015 roku, na terenie parku „wyrosły” kolorowe i nowoczesne place zabaw i zamontowane zostały urządzenia siłowni napowietrznej.

Zdaniem niektórych oruniaków, prowadzona rewaloryzacja zbyt mocno ingeruje w Park Oruński. Wskazuje się między innymi na wycinkę drzew, czy niszczenie dawnych ścieżek.

Galeria artykułu

Rewaloryzacja Parku Oruńskiego. Prace przy wozowni i amfiteatrze

Rewaloryzacja...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

81.166.247.*

18:53, 07/05/17

jakas restauracja by sie tam przydala

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.246.*

10:21, 03/05/17

A budynek przedszkola teraz dopiero straszy wszystko wypucowane tylko 9 wygląda jak szopa. Szkoda

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.60.*

19:05, 02/05/17

gosc 107.167.108. a gdzie Ty chcesz zakazu wjazdu? Przecież po parku nigdy nie można było jeździć i się nie jeździ samochodami. Chyba że chcesz żeby Raduńską i Nowinami nie jeździły auta?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

107.167.108.*

18:02, 02/05/17

Jeszcze nie zakończono rewitalizacji Parku Oruńskiego ,a widać już dewastację trawników przez kierowców przy placu zabaw , brak bezpiecznego przejścia dzieci do miejsca zabaw .Jeżdżące na wrotkach i rowerkach ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

107.167.108.*

17:38, 02/05/17

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.190.*

11:20, 02/05/17

Może fontanna stylizowana jest,ale ławki pasują jak wół do karocy.Chyba ten co projektował na haju był. Obecnie park nie ma intymności , wszystko rzuca się w oczy, po wycince drzew

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA