Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 11/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Sąd wydał decyzję ws. pobicia 14-latki. Swoje postępowanie prowadzi też prokuratura

 1 dodane: 15:48, 15/05/17

tagi:

Dwie 14-latki, które są podejrzane o pobicie młodej uczennicy szkoły na Chełmie zostały dzisiaj doprowadzone do sądu w Gdańsku. Jak mówią nam policjanci, mogą mieć one na swoim koncie jeszcze dwa inne pobicia.

 Sąd wydał decyzję ws. pobicia 14-latki. Swoje postępowanie prowadzi też prokuratura
Sąd wydał decyzję ws. pobicia 14-latki. Swoje
Fot. pixabay, domena publiczna

Fotografia 1 z 1

Decyzją sądu, na czas trwania procesu dwie nastolatki trafią do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Podejrzane o pobicie 14-latki dziewczyny przebywają teraz w policyjnej izbie dziecka.

Jak mówią w rozmowie ze mną policjanci, są one podejrzane o łącznie trzy pobicia w Gdańsku. O jednym z nich pisaliśmy w sobotę. Dzień wcześniej pod jedną ze szkół na Chełmie została pobita 14-letnia uczennica. Jedna z osób nagrała całe zajście. Na filmie widać, jak kilka młodych dziewczyn bije pięściami i kopie leżącą uczennicę. Żaden ze świadków nie zdecydował się pomóc ofierze napadu.

- W przypadku dwóch innych pobić również dysponujemy materiałem wideo - mówią nam policjanci.

Jak informował wiceprezydent Kowalczuk, podejrzane o pobicie nastolatki dziewczyny są mieszkankami Oruni.

Podczas dzisiejszego posiedzenia sądu, przesłuchano też trzecią nastolatkę, podejrzaną o udział w pobiciu 14-latki. Sąd zadecydował, że na czas trwania procesu otrzyma ona nadzór kuratora.

Nie wiadomo, jak długo potrwa proces. Nieletnim grozi tutaj m.in. poprawczak.

Swoje postępowanie prowadzi też prokuratura, która bada, czy pracownicy szkoły na Chełmie nie dopuścili się tutaj uchybień. - Postępowanie ma na celu wyjaśnienie czy w związku ze zdarzeniem doszło do niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, w tym pod kątem ewentualnego braku właściwej opieki, czy braku zapewnienia bezpieczeństwa - informuje w komunikacie do mediów Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Galeria artykułu

 Sąd wydał decyzję ws. pobicia 14-latki. Swoje postępowanie prowadzi też prokuratura

Sąd wydał...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

09:56, 17/05/17

"winny jest nasz Sworca Bog" tworzac h.sapiens nie usunal z genetyki hromosomu o agresji i walecznosci czlowieka..czy to 2 latek,a 70 latek bedzie zawsze agresywny skory do bojek.. nie ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA