Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejny krok bliżej do rewitalizacji Oruni. Urzędnicy podpisują ważną umowę

 1 dodane: 14:11, 03/07/17

tagi:

Miasto dostanie wielomilionowy zastrzyk gotówki na rewitalizację fragmentów kilku dzielnic w Gdańsku, w tym Oruni. Pieniądze popłyną z Unii Europejskiej.

Prezydent Adamowicz podpisuje umowę na rewitalizację kilku fragmentów dzielnic w Gdańsku, w tym Orun
Prezydent Adamowicz podpisuje umowę na rewitalizację kilku fragmentów dzielnic w Gdańsku, w tym Orun
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

30 czerwca Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz podpisali umowy o dofinansowanie projektów rewitalizacyjnych. Uroczystość podpisania umów odbyła się na Placu Wałowym.

- W najbliższych latach w Gdańsku zostaną zrealizowane projekty rewitalizacyjne o wartości ponad 120 mln zł, z czego ponad 76 mln wyniesie dofinansowanie unijne – informują gdańscy urzędnicy.

Za te pieniądze i dzięki tak dużemu wsparciu unijnemu uda się zrewitalizować fragmenty kilku dzielnic w Gdańsku. Mowa o śródmieściu miasta, ale i Nowym Porcie z Twierdzą Wisłoujście, Biskupiej Górce i Starym Chełmie, oraz Oruni.

Z tej puli na Orunię trafi ponad 20 mln złotych. Najwięcej inwestycji przeprowadzonych zostanie w rejonie tak zwanego Rynku Oruńskiego, czyli na Gościnnej, ale też i w okolicach Dworcowej. W ramach rewitalizacji mają zostać m.in. wyremontowane zabytkowe budynki na Gościnnej (np. modernizacja dawnego ratusza przy Gościnnej 1). W innych częściach Oruni zaplanowano m.in.: zagospodarowanie skweru przy ulicy Związkowej, zagospodarowanie wybranych podwórek przy Trakcie św. Wojciecha i Rejtana.

Więcej informacji na temat przyszłej rewitalizacji Oruni znajdziesz TUTAJ.

Pierwsze fizyczne zmiany w ramach rewitalizacji Oruni zobaczymy w 2018 roku. Nie ma jeszcze szczegółowego harmonogramu prac.

Galeria artykułu

Prezydent Adamowicz podpisuje umowę na rewitalizację kilku fragmentów dzielnic w Gdańsku, w tym Orun

Prezydent...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

109.241.194.*

10:36, 09/07/17

A co ze Szkołą Muzyczną. Czyżby po 70 latach istnienia na ul.Gościnnej 4 miała przestać istnieć? To miejsce które podnosi prestiż dzielnicy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.111.*

10:09, 05/07/17

Gdyby prace wykonane były dobrze nikt by nie narzekał ale skoro krótkie rozumki nie potrafią zrozumieć iż cysterna wypełniona wodą bardzo źle znosi zakręty i trzeba jechać wolniej do pożaru to jednak mam gdzieś ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

08:34, 05/07/17

Hasło jest nośne REWITALIZACJA ORUNI. Tak naprawdę TYLKO fragmentu Oruni, który i przed rewitalizacją nie wyglądał żle. Z czego mają cieszyć się mieszkańcy ulic: Przy Torze, Głuchej, Równej, Koloni..., ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.111.*

12:28, 04/07/17

Juz zaczyna sie marudzenie Oruńskich Januszy hehe zamias sie cieszyc ze wogole cos beda robic lepiej narzekac .

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.111.*

09:23, 04/07/17

Już się boję co znowu spe...ą z drogami kto wymysla te wszystkie partactwa jak - zamknięcie wjazdu z dworcowej na raduńską obiazd albo przez równą bądź park - przeniesienie przejścia na sandomierskiej ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA