Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 15/06/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będzie tunel pod ulicą Wilanowską. Zachodni i wschodni Jar nareszcie razem

 1 dodane: 17:35, 17/07/17

tagi:

Miasto planuje kolejne inwestycje w Jarze Wilanowskim. Będą nowe place zabaw, ciągi piesze, tereny do minigolfa i co najważniejsze, będzie też wyczekiwany przez wielu tunel w ciągu ulicy Wilanowskiej.

 Będzie tunel pod ulicą Wilanowską. Zachodni i wschodni Jar nareszcie razem
Będzie tunel pod ulicą Wilanowską. Zachodni i
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Jar Wilanowski to kilkuhektarowa zielona przestrzeń na pograniczu Chełmu i Ujeściska, która dawniej wykorzystywana była jako wojskowy poligon. Ten wielki zieleniec przecina ulica Wilanowska.

W ostatnich latach miasto inwestowało głównie we wschodnią część Jaru Wilanowskiego. To tutaj zagospodarowano zbiornik retencyjny, wybudowano ścieżki, lampy, ustawiono ławki, kosze na śmieci, wybudowano schody i boisko do piłki nożnej i koszykówki. Trzeba przyznać, że inwestycje się opłaciły – w miejscu tym roi się od spacerowiczów, biegaczy, a nawet wędkarzy.

„Odcięta” zachodnia część Jaru rozwija się znacznie skromniej. Oprócz siłowni napowietrznej i poprawionego chodnika nie ma właściwie żadnych inwestycji, które możnaby tutaj wymienić. Ten fragment zieleńca świeci pustkami, właściwie nikt tutaj nie zagląda.

To się może zmienić, bo miasto ma pomysł, by połączyć obie części Jaru Wilanowskiego. Pod ulicą Wilanowską ma zostać wybudowany tunel dla pieszych. Na terenie Jaru mają powstać też nowe place zabaw, tereny do minigolfa, ciągi piesze. Jar doczeka się kolejnych ławek, koszy na śmieci, a także budek lęgowych i karmników dla ptaków.

Inwestycja ma być gotowa w październiku 2018 roku.

Galeria artykułu

 Będzie tunel pod ulicą Wilanowską. Zachodni i wschodni Jar nareszcie razem

Będzie tunel...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.254.226.*

07:58, 19/07/17

Dobrze, że w końcu powstanie tunel tam gdzie jest naprawdę potrzebny... Żaby już nie będą musiały czekać na szlabanach

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA