Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zmarł Piotr Dwojacki. "Nie mogę przestać płakać"

 1 dodane: 15:04, 31/07/17

tagi:

Piotr Dwojacki, jeden z liderów Gdańska Obywatelskiego, inicjator powołania w Gdańsku budżetu obywatelskiego, pracownik naukowy i działacz społeczny zmarł dzisiaj na zawał serca. Miał 50 lat.

 Zmarł Piotr Dwojacki.
Zmarł Piotr Dwojacki. "Nie mogę przestać płakać"
Fot. Ewa Lieder

Fotografia 1 z 1

Znany w Gdańsku społecznik nie był wprawdzie bezpośrednio związany z Orunią, ale wielokrotnie zabierał głos na temat spraw Gdańska, w tym i tej części miasta, na przykład w kontekście przejazdów kolejowych na Oruni.

Dwojacki często krytycznie wypowiadał się o działaniach miasta, ale słuchał też argumentów miasta i w sposób merytoryczny się do nich odnosił.

Agnieszka Bartków, szefowa oruńskiej Rady Dzielnicy: Nie mogę przestać płakać. Odszedł wspaniały człowiek, na którego mogłam zawsze liczyć, który służył wsparciem i zawsze mądrze doradzał. Wspierał mnie w tematach przejazdów bezkolizyjnych. Doradzał, był zawsze, gdy go potrzebowałam. Gdy wątpiłam, gdy już się miałam poddać, on zawsze był i mnie wspierał.

Tutaj przypominamy kilka wypowiedzi Piotra Dwojackiego, które dotyczyły Oruni.

Wielka baza przeładunkowa i magazynowa, realne?

Sandomierska w pigułce: Ciężarówki rozjeżdżają ulice (i niemalże pieszych). Mieszkańcy walczą o...

Urzędy przerzucają się śmieciami

Chodniki wreszcie w centrum uwagi, na jak długo?

Radny Grzelak wie, czemu oruniacy nie poparli Adamowicza! Ma rację?

Galeria artykułu

 Zmarł Piotr Dwojacki. "Nie mogę przestać płakać"

Zmarł Piotr...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.47.255.*

21:08, 01/08/17

Wielka szkoda. Kondolencje dla rodziny.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA