Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wielkie korki na południu Gdańska. A będzie jeszcze gorzej?

 1 dodane: 08:12, 10/08/17

tagi:

Jeden z czytelników przesłał nam dzisiaj zdjęcia zakorkowanej Świętokrzyskiej. - Przecież to jest godzina 10, i są wakacje. A co będzie, kiedy dzieciaki ruszą do szkoły i ruch aut jeszcze się zwiększy? - zastanawia się.

Wielkie korki na południu Gdańska. A będzie jeszcze gorzej?
Wielkie korki na południu Gdańska. A będzie
Fot. czytelnik MojaOrunia.pl

Fotografia 1 z 1

Południowy Gdańsk i okolice to obecnie jeden wielki plac budowy. Wszystko za sprawą trwających tutaj remontów. Pisaliśmy już o pracach na Niepołomickiej, Starogardzkiej, ale także na Trakcie św. Wojciecha i Małomiejskiej. Teraz do tej listy „dorzucamy” ulicę Świętokrzyską, gdzie drogowcy (na wysokości ulicy Porębskiego) realizują swoje prace.

Warto też dodać, że w najbliższych tygodniach rozpocznie się też przebudowa mostu na Starogardzkiej, a to oznacza kolejne utrudnienia dla kierowców.

Tak duże natężenie remontów to oczywiście dobra wiadomość (bo remonty i przebudowy są tutaj potrzebne), ale niektórzy mieszkańcy pytają, czy inwestycje można było nieco lepiej skoordynować.

Pisaliśmy już o tym, jak sprawa wygląda przy remoncie Starogardzkiej (odcinek na granicy Gdańska).

Wczoraj właśnie ws. inwestycji na Starogardzkiej radna Pruszcza Gdańskiego, Weronika Chmielowiec napisała na swoim Facebooku: „Niestety sytuacja od momentu zamknięcia drogi była fatalna. Do teraz nie ma jasnego oznakowania od Traktu i Niepołomickiej, że Starogardzka jest wyłączona. Zagubieni kierowcy szukali ucieczki przez Borkowo. Gubili się w nocy na nieoświetlonych drogach. Objazd przez Kasztanową był ustalony tylko dla mieszkańców, ale nie ma przekierowania reszty ruchu. Dzisiaj widziałam cysterny z mlekiem i całe mnóstwo innych aut pchających się do Borkowa. Do 1 w nocy odbierałam telefony, a wiadomości przychodziły hurtowo (...)”.

Mamy więc sytuację, że obie, równoległe do siebie "nitki" prowadzące z Traktu św. Wojciecha w kierunku południowych dzielnic Gdańska są remontowane. Mowa o Małomiejskiej (i później Świętokrzyskiej), a także o ulicy Starogardzkiej.

Może macie jakiś pomysł na inny objazd?

Galeria artykułu

Wielkie korki na południu Gdańska. A będzie jeszcze gorzej?

Wielkie korki...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.23.73.*

12:01, 11/08/17

Można objechać obwodnicami ale trzeba by powstrzymać wyścigówki tak do 90km/h żeby nie było wypadków wtedy dało by się tamtędy dojechać.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

194.181.12.*

14:25, 10/08/17

Polak musi zawsze ponarzekać. Nie robią źle, remontują też źle.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA