Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Skutki nawałnicy na Pomorzu. Oruniacy wyślą żywność ratownikom, przyłączysz się do akcji?

 1 dodane: 15:40, 17/08/17

tagi:

„Zbieramy prowiant dla ratowniczek i ratowników pracujących na rzecz ofiar wichury w Borach Tucholskich. Ludzie są zmęczeni i głodni. Docenią domowe jedzenie” - piszą organizatorzy akcji, do której przyłączają się już salezjańscy ministranci, członkowie oruńskich organizacji, a także „zwykli” mieszkańcy dzielnicy. Zbiórka już jutro w Gościnnej Przystani!

Skutki nawałnicy na Pomorzu. Oruniacy wyślą żywność ratownikom, przyłączysz się do akcji?
Skutki nawałnicy na Pomorzu. Oruniacy wyślą
Fot. www.gdansk.lasy.gov.pl Marcin Naderza

Fotografia 1 z 1

W wyniku piątkowej nawałnicy, która nawiedziła Pomorze zginęło pięć osób. Wśród ofiar były dwie nastoletnie harcerki, uczestniczki obozu w Suszku. Dziewczynki zginęły, gdy zostały przygniecione drzewami.

Wichura wyrządziła też szkody w wielu miejscowościach na Pomorzu. Zniszczone domy i gospodarstwa, tysiące hektarów lasu, który zamienił się w morze połamanych kikutów drzew. Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie chojnickim, ale straty zanotowano też na przykład w powiecie kościerskim, czy w rejonie Kartuz.

Od kilku dni do mieszkańców Pomorza pomoc płynie z wielu stron. Pomagają służby wojewody, pomagają władze samorządów, ale przede wszystkim pomaga mnóstwo „zwykłych” ludzi.

Wolontariusze jeżdżą do zniszczonych miejscowości, usuwają drewno, zalegające w kanałach rzek, na drogach, w lasach, czy na terenach gospodarstw. Jednocześnie wiele osób mobilizuje się na Facebooku i organizuje zbiórkę niezbędnych rzeczy, poczynając od ubrań, żywności, na paliwie do pił kończąc.

Oruniacy organizują akcję "Kanapka dla bohatera"

W te pospolite ruszenie włączył się oczywiście także Gdańsk. Wczoraj prezydent Adamowicz poinformował, że Gdańsk przekaże 1 mln zł na pomoc poszkodowanym gminom, a jego propozycję poparli zarówno radni PO, jak i PiS.

Swoją cegiełkę dorzuca także Orunia. Mieszkańcy dzielnicy organizują akcję „kanapka dla bohatera”.

„Zbieramy prowiant dla ratowniczek i ratowników pracujących na rzecz ofiar wichury w Borach Tucholskich Ludzie są zmęczeni i głodni. Docenią domowe jedzenie. Chcesz pomóc? Przynieś: kanapki bez warzyw i sosów, ciasta bez kremu, kotlety, słodycze bez czekolady (indywidualnie pakowane w folię i podpisane) lub wodę mineralną. Potrzebne jest jedzenie, które nie zepsuje się w transporcie. Prowiant po 14.00 zawiezie nasza niezastąpiona wolontariuszka p.Ania” - pisze Ewa Patyk, radna dzielnicy z Oruni, pracująca w Domu Sąsiedzkim na Gościnnej.

Zbiórka żywności odbędzie się 18 sierpnia (piątek) w godzinach 7-14 w Domu Sąsiedzkim "Gościnna Przystań", Gdańsk-Orunia, ul. Gościnna 14.

Więcej informacji: Ewa Patyk: 511-786-133, e.patyk@gfis.pl

Ewa Patyk mówi nam, że już teraz akcja cieszy się sporym zainteresowaniem oruniaków. - Ludzie udostępniają naszą informację na Facebooku. Jedna pani objeżdża osiem koleżanek na trasie Wejherowo-Orunia i zachęca je, by włączyły się do naszej akcji. Inna pani smaży kotlety z siedmiu kilogramów mięsa, wszystko dla ratowników!

Galeria artykułu

Skutki nawałnicy na Pomorzu. Oruniacy wyślą żywność ratownikom, przyłączysz się do akcji?

Skutki...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA