Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Objeżdżamy rowerem Orunię. W niedzielę znów przejazd z przewodnikami

 1 dodane: 11:58, 21/08/17

tagi:

Grupa wyruszy 27 sierpnia o godz. 12.00 spod dworku w Parku Oruńskim.

Objeżdżamy rowerem Orunię. W niedzielę znów przejazd z przewodnikami
Objeżdżamy rowerem Orunię. W niedzielę znów
Fot. Michał Szymończyk/ IKM

Fotografia 1 z 1

"Krzysztof Ostaszewski i Lucyna Korytkowska zabiorą uczestników na nietypową wędrówkę po parku oraz dalej, wzdłuż Kanału Raduni ku Lipcom. Wracając zobaczą Orunię z drugiej strony, od ul. Żuławskiej i Małomiejskiej" - czytamy w informacji prasowej.

Organizatorzy podkreślają, że "spacer" jest bezpłatny, i że obowiązują zapisy (kontakt@ikm.gda.pl).

"Wycieczka rozpocznie się od przejazdu przez Park Oruński, którego historia sięga 1598 roku. Przez kilka stuleci rezydowały tu znakomite rody, które kolejno wpływały na jego kształt. W 1814 roku park nabyła rodzina Hoene. Za ich panowania powstała aleja lipowa, posadzono buki czerwonolistne i wybudowano dworek, w którym obecnie działa przedszkole. Ostatnia właścicielka, Emila Hoene, w 1917 roku zapisała w testamencie park miastu z zastrzeżeniem, że w dworku nigdy nie może powstać restauracja.

Dalej szlak wiedzie Kanałem Raduni, który powstał w połowie XIV wieku z inicjatywy Krzyżaków. Wzdłuż jego brzegów mieszkańcy sytuowali swoje zakłady. W latach powojennych spędzali tu czas zażywając kąpieli, łowiąc ryby i jeżdżąc na łyżwach".

Rowerowy Spacer z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Oruni Data: 27 sierpnia, godz. 12.00 Start: Dworek (Przedszkole nr 9) w Parku Oruńskim, ul. Nowiny 2

Obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl, 58 301 20 16. Liczba osób ograniczona do 25.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1471692626248299/

Galeria artykułu

Objeżdżamy rowerem Orunię. W niedzielę znów przejazd z przewodnikami

Objeżdżamy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.18.159.*

12:10, 22/08/17

Tak, pojeździmy też trochę po Lipcach. Proszę zajrzeć na stronę IKM http://ikm.gda.pl/2017/08/21/zwiedzaj-orunie-rowerze/ i ewentualnie zarejestrować się. Krzysztof Ostaszewski

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.233.*

15:42, 21/08/17

Czy po Lipcach też pojeżdżą i opowiedzą coś o nich ?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA