Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remont na Trakcie św. Wojciecha. Nowy etap prac

 1 dodane: 16:14, 12/09/17

tagi:

Od piątku znów szykują się zmiany na Trakcie św. Wojciecha.

 Remont na Trakcie św. Wojciecha. Nowy etap prac
Remont na Trakcie św. Wojciecha. Nowy etap prac
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac na Trakcie Św. Wojciecha, polegającym na układaniu poszczególnych warstw nawierzchni, planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu – informują dzisiaj przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Mowa o odcinku od wiaduktu Biskupia Górka - Trakt św. Wojciecha 31/37 (Zremb). Prace trwają tutaj od 25 lipca.

- Od piątku 15 września (w godzinach nocnych) planowane jest przełożenie ruchu z jedni w kierunku Gdańska na jezdnię w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Taka organizacja ma potrwać do niedzieli 17 września, do godzin popołudniowych. Od godzin wczesno-porannych w poniedziałek 18 września planowane jest przełożenie ruchu z jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego na jezdnię w kierunku Gdańska, taka organizacja ma potrwać do wtorku 19 września do godzin popołudniowych. Od godzin wczesno-porannych w środę 20 września, planowane jest poprowadzenie ruchu po jednym pasie na obu jezdniach – w kierunku Gdańska i w kierunku Pruszcza Gdańskiego – precyzują urzędnicy.

Remont całego odcinka powinien zakończyć się do końca września tego roku. Na jezdni Traktu św. Wojciecha zostanie wykonana nakładka bitumiczna. Na odcinku wyremontowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy.

W poprzednich latach wyremontowano następujące odcinki Traktu św. Wojciecha:

2016 – remont odcinka od Zrembu do skrzyżowania z Sandomierską

2015 – remont odcinka Gościnna-Sandomierska

2014 – remont odcinka Obwodnica Południowa-Ukośna

2013 – remont odcinka Ukośna-Gościnna

2012 – remont odcinka od granicy z Pruszczem do Obwodnicy Południowej

Galeria artykułu

 Remont na Trakcie św. Wojciecha. Nowy etap prac

Remont na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.221.27.*

10:45, 13/09/17

Odcinek między granicą z Pruszczem a obwodnicą południową nie był w całości remontowany, brakuje remontu odcinka między Św. Wojciechem a obwodnicą południową a stan nawierzchni nie powala. W samym Św. Wojciechu ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.8.235.*

22:07, 12/09/17

Czy mi się tylko wydaje czy ta jezdnia po remoncie będzie dużo węższa ? Czy ta wysepka po środku nie jest za szeroka ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.47.*

19:45, 12/09/17

Ten odcinek jest najbardziej skandalicznie remontowany! Jak można wpuścić pojazdy na zdarty asfalt, który jest jeszcze bardziej dziurawy niż przed remontem, autobusy się ledwo mijają ze sobą!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA