Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Świętokrzyskiej wcześniej był tu supermarket, teraz jest przedszkole

 1 dodane: 07:47, 14/09/17

tagi:

Przedszkole na Świętokrzyskiej, gdzie wcześniej funkcjonował sklep Intermarche, prowadzi Fundacja Pozytywne Inicjatywy, która niedawno otworzyła też placówkę na Oruni, na skrzyżowaniu Traktu św. Wojciecha i Gościnnej.

Na Świętokrzyskiej wcześniej był tu supermarket, teraz jest przedszkole
Na Świętokrzyskiej wcześniej był tu supermarket,
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Ludzie się dziwią, że otworzyliśmy przedszkole w budynku, gdzie wcześniej był market. Ale nie ma w tym nic dziwnego, wystarczy przyjść do naszej placówki i zobaczyć, jak to wygląda - mówi nam Piotr Szeląg, wiceprezes zarządu Fundacji Pozytywne Inicjatywy.

Na Świętokrzyskiej w tym budynku był wcześniej sklep Intermarche, ale później przez wiele miesięcy market stał pusty. - Wydzierżawiliśmy ten budynek od Intermarche i po remoncie, otworzyliśmy tutaj przedszkole - tłumaczy Szeląg.

A remont objął m.in. postawienie ścian działowych w środku, dodanie przestrzeni na okna, pomalowanie elewacji i przystostowanie budynku tak, by mogły do niego uczęszczać dzieci.

Od września do nowej placówki przy Świętokrzyskiej chodzi 300 dzieci. Przedszkole na Świętokrzyskiej jest placówką publiczną. Oznacza to, że rodzic nie płaci nic za pięć godzin opieki dziennie. Każda dodatkowa godzina to wydatek rzędu złotówka dziennie.

Fundacja Pozytywne Inicjatywy prowadzi w Gdańsku cztery publiczne przedszkola, w tym jedno na Oruni. O oruńskiej placówce pisaliśmy kilka miesięcy temu. W budynku nieopodal skrzyżowania Traktu św. Wojciecha i Gościnnej funkcjonowała kiedyś przychodnia kolejowa, później miejsce to przejęła prywatna firma Hemont. Adres ten doczekał się solidnej renowacji.

Teraz miejsce to stało się przedszkolem, do którego uczęszcza 170 dzieci. - Postawiliśmy na Orunię, bo w południowych dzielnicach Gdańska, ale też właśnie tutaj wciąż brakuje przedszkoli - wyjaśniał nam Szeląg.

Galeria artykułu

Na Świętokrzyskiej wcześniej był tu supermarket, teraz jest przedszkole

Na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

17:36, 18/09/17

Zmieniły się priorytety oświaty w Gdańsku. Zamykano przedszkola, które nie posiadały własnego placu zabaw, a teraz nikt nie bierze tego pod uwagę. Znowu otworzono przedszkole w Urzędzie Wojewódzkim, poprzednio ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.232.*

22:57, 14/09/17

Szkoda że blisko ruchliwej ulicy, a tak wole to plac zabaw jest? Czy parking pozostał?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA