Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/04/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Takiego festynu Orunia jeszcze nie miała. Przyjdź w sobotę na ulicę Równą!

 1 dodane: 17:11, 20/09/17

tagi:

23 września po raz pierwszy na Oruni odbędzie się festyn, który współorganizuje lokalna placówka pomagająca osobom bezdomnym. - Chcemy integrować się z lokalną społecznością, ale chcemy też podbudować naszych podopiecznych, i dać im wiarę, że mogą przynależeć do społeczeństwa – mówią nasi rozmówcy. Impreza, na której nie zabraknie wielu atrakcji, odbędzie się przy ulicy Równej.

Takiego festynu Orunia jeszcze nie miała. Przyjdź w sobotę na ulicę Równą!
Takiego festynu Orunia jeszcze nie miała. Przyjdź
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

Na pomysł zorganizowania festynu wpadł jeden z podopiecznych Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta. To właśnie członkowie Towarzystwa prowadzą na ulicy Równej dwa ośrodki dla osób bezdomnych. W jednym z nich mieści się schronisko dla bezdomnych mężczyzn, w którym maksymalnie może przebywać blisko 90 osób. Druga placówka, która może pomieścić 130 ludzi przeznaczona jest dla bezdomnych, którzy mają poważne problemy ze zdrowiem i muszą korzystać z pomocy osób trzecich.

- Chodzi o to, by pokazać mieszkańcom Oruni, że bezdomni to wcale nie muszą być ludzie, którzy mają problemy z alkoholem, i którzy do niczego się nie nadają. Osoby bezdomne też potrafią zrobić coś dla innych. Przykładem jest właśnie pan Tadeusz, który z własnej inicjatywy poszedł do oruńskiego Domu Sąsiedzkiego i poprosił o pomoc w zorganizowanie takiego festynu – mówi w rozmowie z nami Elżbieta Wenta z Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta.

Przedstawiciele Gościnnej Przystani odpowiedzieli pozytywnie na apel pana Tadeusza i włączyli się w organizację imprezy. Towarzystwo pozyskało też kilku sponsorów, dzięki którym sobotnia impreza będzie miała jeszcze lepszą oprawę.

„Festyn Alberta” wystartuje w sobotę (23 września), o godzinie 13, a zabawa potrwa do godziny 18.

Najpierw, w przejściu budynku Ubocze 24 zaplanowano wspólny montaż i dekorowanie tablic do malowania, z których na co dzień będą mogły korzystać dzieci.

O godzinie 14 rozpocznie się zabawa przy ulicy Równej 14, na terenie prowadzonego przez Towarzystwo ośrodka. W programie przygotowanoa m.in.: gry i zabawy z nagrodami, malowanie twarzy, występy artystyczne. Będzie grill, zupa, uczestnikom zabawy przygrywał będzie dj. A swoje umiejętności malarskie zaprezentuje dwóch podopiecznych ośrodka.

Galeria artykułu

Takiego festynu Orunia jeszcze nie miała. Przyjdź w sobotę na ulicę Równą!

Takiego festynu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.47.*

12:43, 22/09/17

Jak tam sprawa komunikacji w Św. Wojciechu? Przecież rada dzielnicy tak pilnie pracuje nad projektem! Jak nie ma 151 tak nie ma, a o tym cudaku 132 szkoda gadać...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.12.57.*

11:02, 21/09/17

czy ktoś z sasiadów był w tej nowej knajpie Zaufajni? Jak tam jest?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA