Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Powstaje nowe przejście dla pieszych. Mieszkańcy „wygłosowali” chodnik w rejonie Gościnnej

 1 dodane: 15:27, 22/09/17

tagi:

Już niedługo mieszkańcy Oruni doczekają się nowego chodnika, którym będzie można dojść z tunelu na Junackiej prosto na ulicę Gościnną. W okolicy zamontowane zostaną też nowe lampy i ustawione zostaną ławki.

 Powstaje nowe przejście dla pieszych. Mieszkańcy „wygłosowali” chodnik w rejonie Gościnnej
Powstaje nowe przejście dla pieszych. Mieszkańcy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Inwestycja, która właśnie trwa na ulicy Gościnnej, to pokłosie budżetu obywatelskiego w 2016 roku. Wtedy to mieszkańcy Oruni zadecydowali w głosowaniu, że właśnie to przedsięwzięcie powinno doczekać się realizacji w pierwszej kolejności.

Chodnik zostanie poprowadzony od tunelu kolejowego przy ulicy Junackiej, będzie przechodził w okolicach przychodni i dochodził do Gościnnej.

Autorką tego pomysłu jest Agnieszka Bartków, szefowa oruńskiej Rady Dzielnicy. - To ważna dla mieszkańców inwestycja, którzy zyskają nowe połączenie z tunelu do przystanków autobusowych na Gościnną. Przejście będzie też dobrze doświetlone, a okolica doczeka się nowych ławek – mówi nam Bartków.

Budowa nowego połączenia, która niedawno się rozpoczęła, potrwa kilka tygodni, a inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Budowę chodnika realizuje miasto.

Galeria artykułu

 Powstaje nowe przejście dla pieszych. Mieszkańcy „wygłosowali” chodnik w rejonie Gościnnej

Powstaje nowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.63.*

12:50, 24/09/17

O B I E C A N O dojście do biedronki tylko zapomniano o tym !

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.219.*

22:47, 22/09/17

Wspaniałe przedsięwzięcie!Dzięki za pomysł pani Agnieszko! Oj, przydałoby się również krótsze dojście od tunelu kolejowego przy ul.Junackiej-do Biedronki...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.186.147.*

22:40, 22/09/17

Świetnie, że to realizują. Będzie wygodniejsze dojście do tunelu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.74.*

21:33, 22/09/17

Bez sensu.. chodnik jest. Są ważniejsze sprawy albo inne chodniki. I to po takim czasie..

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA