Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wieża widokowa w Parku, zmiany przy Kanale? Oruniacy muszą się zmobilizować

 1 dodane: 07:31, 28/09/17

tagi:

W budżecie obywatelskim w Gdańsku zagłosowało już ponad 23 tysiące osób, z czego ponad 700 to mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha. Głosowanie kończy się 2 października. W grę wchodzą m.in. trzy projekty ogólnomiejskie, które dotyczą Oruni.

Jeden z projektów ogólnomiejskich dotyczy Parku Oruńskiego
Jeden z projektów ogólnomiejskich dotyczy Parku Oruńskiego
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Urzędnicy podali dzisiaj informację, ile osób w poszczególnych dzielnicach Gdańska zagłosowało w tegorocznym budżecie obywatelskim.

Przypomnijmy, internetowe głosowanie rozpoczęło się 18 września i potrwa do 2 października.

Gdańszczanie mają do wyboru około 300 projektów dzielnicowych, z czego ponad 20 dotyczy Oruni.

Na dzień 27 września (godzina 17:30) już ponad 23 tysiące osób zagłosowało w budżecie obywatelskim. Najczęściej robili to mieszkańcy największej dzielnicy w Gdańsku - Chełmu. Z tej dzielnicy swój głos oddało 2342 osób. Tuż za nim plasuje się dużo mniejsza dzielnica Piecki-Migowo (zagłosowało 2341 mieszkańców ), a później: Ujeścisko-Łostowice (1628), Przymorze Wielkie (1465).

Jak w tym zestawieniu wypada Orunia, Lipce i Św. Wojciech? Liczba ta wynosi 737, co jak na dzielnicę, w której prawo do głosowania ma kilkanaście tysięcy ludzi, nie jest jakimś wielkim wyczynem.

Trzeba jednak odnotować, że w Gdańsku są dzielnice, gdzie frekwencja w głosowaniu do budżetu obywatelskiego wygląda znacznie gorzej. Dość wsponieć, że na Olszynce zagłosowało do tej pory zaledwie 110 mieszkańców, a na Rudnikach - 50.

Frekwencja w budżecie obywatelskim liczy się szczególnie przy głosowaniu na projekty ogólnomiejskie, czyli takie które dotyczą kilku dzielnic.

W tegorocznych projektach budżetu obywatelskiego trzy dotyczą Oruni bezpośrednio. Mowa o budowie wieży widokowej w Parku Oruńskim, czy zmianach wzdłuż Kanału Raduni (m.in. montażu ławek, czy oświetlenia).

W tym roku lista projektów ogólnomiejskich liczy sobie 23 pozycje. Zostaną zrealizowane tylko te, które zgromadzą najwięcej głosów. Przypomnijmy, w tym roku miasto przeznacza na realizację budżetu obywatelskiego w Gdańsku 14 mln zł. Z czego 11,2 mln to koszt realizacji projektów dzielnicowych, a 2,8 mln - projektów ogólnomiejskich.

Może się więc zdarzyć, że z listy projektów ogólnomiejskich do realizacji zostanie przeznaczony jeden, dwa, maksymalnie trzy projekty. Jeżeli oruniacy chcą, by w tym gronie były inwestycje oruńskie (wieża widokowa w Parku Oruńskim, zmiany w rejonie Kanału Raduni), powinni zagłosować właśnie na te propozycje.

Listę projektów ogólnomiejskich znajdziesz TUTAJ. Oruńskie projekty to numery 7, 15 i 20.

Galeria artykułu

Jeden z projektów ogólnomiejskich dotyczy Parku Oruńskiego

Jeden z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.254.229.*

20:23, 29/09/17

Nikt nie zapomniał na MojaOrunia o projektach w św.Wojciechu i Lipcach . To tylko walka o głosy w Budżecie Obywatelskim

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.5.*

13:35, 29/09/17

fragmenty to są te lipce i św. Wojciech, 80% dzielnicy stanowi Orunia, także co wypada to wypada.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.228.*

12:30, 29/09/17

Proszę nie zapominać że nie ma dzielnicy Orunia tylko jest Orunia-św. Wojciech-Lipce. Wypadałoby w artykule napisać o całej dzielnicy a nie jej fragmencie.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA