Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kończy się remont Traktu św. Wojciecha. Niedługo rozpocznie się przebudowa wiaduktu na Biskupiej Górce

 1 dodane: 16:11, 29/09/17

tagi:

Jak informują urzędnicy, dzisiaj wieczorem ma zostać przywrócona docelowa organizacja ruchu na Trakcie św. Wojciecha, gdzie w ostatnich miesiącach remontowano odcinek od Biskupiej Górki do Zrembu. Wiceprezydent Gdańska zapowiada już kolejną i znacznie bardziej kosztowną inwestycję drogową w okolicy.

Remont Traktu św. Wojciecha rozpoczął się w lipcu
Remont Traktu św. Wojciecha rozpoczął się w lipcu
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Skończył się trwający kilka tygodni remont kolejnego już odcinka Traktu św. Wojciecha. Na czas inwestycji najpierw zamykano dla ruchy pasy w kierunku Pruszcza, później w kierunku Gdańska. Wiązało się to z utrudnieniami dla kierowców, ale urzędnicy właśnie poinformowali, że od dzisiaj wieczorem organizacja ruchu na Trakcie św. Wojciecha wraca już do normy.

Koszt prac na Trakcie św. Wojciecha, które obejmowały m.in. wymianę nawierzchni jezdni, remont chodników i krawężników, wyniósł 2,7 mln zł.

To jednak nie koniec inwestycji drogowych w tej okolicy. Wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz zapowiada, że być może już w październiku rozpocznie się przebudowa wiaduktu na Biskupiej Górce.

Inwestycja zakłada rozebranie obecnego i mocno już wysłużonego wiaduku na Biskupiej Górce, w jego miejsce wybudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha. Ponadto ma zostać przebudowany układ drogowy w rejonie od ulicy 3 maja do ulicy Augustyńskiego.

Realizacja tej inwestycji potrwa trzy lata. Koszt przedsięwzięcia przekracza 138 mln złotych, z tego 117 mln złotych pokryje unijne dofinansowanie.

Galeria artykułu

Remont Traktu św. Wojciecha rozpoczął się w lipcu

Remont Traktu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

13:30, 01/11/17

Hmm..? PRZEBUDOWA WIADUKTU NA BISKUPIEJ GORCE A W JAKIM MIEJSCU ???? NA ULICY BISKUPIA GORKA DO WYZSZEJ SZKOLY HUMANISTYCZNEJ...DLA POLICJI KRYMINALNEJ BY DO LABORATORIUM DOJECHAC... = CZY ZAROSLAK A DOLNE ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.42.*

20:36, 02/10/17

To jak będziemy dojeżdżać z Oruni i Pruszcza do Dworca Głównego? Fruwać jeszcze nie potrafimy!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA