Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 30/05/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze?

 1 dodane: 08:02, 31/10/17

tagi:

Urzędnicy informują o nowej organizacji ruchu na Wszystkich Świętych. Zmiany obowiązują również w rejonie oruńskiej nekropolii.

Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze?
Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze?
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 1

W Gdańsku jest dziewięć komunalnych cmentarzy. Jeden z nich (nekropolia przy ulicy Brzegi) położony jest na Oruni. Także i tutaj na czas Wszystkich Świętych miasto wprowadziło nową organizację ruchu.

- Dojazd do cmentarza odbywać się będzie jednokierunkowym wjazdem od ul. Trakt Św. Wojciecha (przez most). Odcinek ul. Brzegi od ul. Podmiejskiej będzie drogą bez przejazdu. Miejsca postojowe wyznaczone zostaną wzdłuż ul. Brzegi na jej jednokierunkowym odcinku – informują urzędnicy.

Największym komunalnym cmentarzem w Gdańsku jest nekropolia przy ulicy Łostowickiej.

Tradycyjnie już na czas Wszystkich Świętych ulica Łostowicka zostanie zamknięta dla ruchu. Prawo wjazdu (od strony ulicy Kartuskiej) będą miały tyko autobusy, taksówki, a także mieszkańcy ulicy Łostowickiej i ludzie, którzy prowadzą tutaj działalność gospodarczą.

Miejskie autobusy będą też mogły wjeżdżać na ulice Łostowicką od strony Armii Krajowej. Parkingi zostaną wyznaczone na ulicy Nowolipie, na odcinku od ul. Schuberta do skrzyżowania z ul. Kartuską. Parkować będzie można też wzdłuż Armii Krajowej - na ulicy tej będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Galeria artykułu

Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze?

Wszystkich...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.5.*

19:13, 31/10/17

Dobrze i jakie ułatwienie dostała Orunia od ZTM? Która linia ma podwyższoną częstotliwość? Bo jakoś doliczyć się nie mogę?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA