Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będzie powtórne głosowanie w budżecie obywatelskim. Oruniacy mają powód do zmartwień?

 1 dodane: 09:59, 07/11/17

tagi:

Na wczorajszym spotkaniu ze społecznikami prezydent ogłosił swoją decyzję ws. tegorocznego budżetu obywatelskiego: jeszcze w listopadzie będzie powtórka głosowania, w której weźmie udział ponad 11 tys. osób. Może się więc okazać, że lista zwycięskich inwestycji będzie inna niż ta z października. Oruniacy martwią się, że realizacji nie doczeka się budowa wieży widokowej w Parku Oruńskim.

Wczorajsze spotkanie w Europejskim Centrum Solidarności
Wczorajsze spotkanie w Europejskim Centrum Solidarności
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O nieprawidłowościach w budżecie obywatelskim pisaliśmy już na naszym portalu. W rezultacie błędu w systemie głosowania, za który odpowiada wynajęta przez miasto firma, wypaczonych zostało ponad 11400 głosów.

Wczoraj w Europejskim Centrum Solidarności zaproszeni przez miasto autorzy projektów do tegorocznego budżetu obywatelskiego zastanawiali się, czy i w jaki sposób trzeba powtórzyć głosowanie w budżecie obywatelskim.

I choć pomysłów było sporo, i tak ostatnie słowo należało tutaj do prezydenta Adamowicza. Ogłosił on, że w najbliższych kilku tygodniach odbędzie się powtórka głosowania dla osób, których głos został wypaczony w poprzednim głosowaniu.

Miasto ma też dorzucić dwa miliony złotych do całej kwoty budżetu obywatelskiego.

W najbliższym czasie urzędnicy odezwą się do ponad 11400 gdańszczan (system zachował ich dane) z informacją o powtórnym głosowaniu. Ich oddane za kilka tygodni głosy zsumują się z obecnymi wynikami budżetu obywatelskiego, i w ten sposób poznamy listę zwycięskich projektów ogólnomiejskich i dzielnicowych.

W rozmowie ze mną prezydent Adamowicz przyznawał, że takie rozwiązanie oznacza, że lista zwycięskich projektów może być inna niż ta, która została podana w październiku.

Przypomnijmy, jednym ze zwycięskich projektów ogólnomiejskich okazał się być wtedy pomysł budowy wieży widokowej w Parku Oruńskim. Teraz istnieje możliwość, że wniosek ten spadnie na dalsze miejsce i nie doczeka się realizacji. Wszystko za sprawą innego projektu ogólnomiejskiego, który zakłada kilka inwestycji dla rowerzystów i pieszych w Gdańsku (m.in. budowę naziemnego przejścia w rejonie Dworca Głównego). Jego autorzy wycenili realizacje tych inwestycji na 2,8 mln zł.

- To osoby odpowiedzialne za ten projekt wychwyciły błąd w budżecie obywatelskim i nagłośniły cały temat. Twórcy tego projektu nie ukrywają też, że duża liczba nieuznanych przez system głosów padła właśnie na ich pomysł. A to oznacza, że oruński wniosek ws. budowy wieży widokowej w Parku Oruńskim jest zagrożony i może nie zdobyć odpowiedniej liczby głosów - mówił nam Patryk Sikora, radny dzielnicowy z Oruni, uczestnik wczorajszego spotkania w ECS.

Galeria artykułu

Wczorajsze spotkanie w Europejskim Centrum Solidarności

Wczorajsze...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.5.*

17:16, 07/11/17

widzieliście ile powstanie rzeczy z kwoty ogólnomiejskiej za te 2,7 mln zł? No a sam ten głupi projekt miał 2,7 mln. Czyli zamiast pięciu tylko jeden miałby powstać, który jest skierowany tylko jednej, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

15:01, 07/11/17

"dla niezaangażowanego mieszkańca Oruni niewiele się zmieniło"

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.72.157.*

14:30, 07/11/17

"- To osoby odpowiedzialne za ten projekt wychwyciły błąd w budżecie obywatelskim i nagłośniły cały temat. Twórcy tego projektu nie ukrywają też, że duża liczba nieuznanych przez system głosów padła właśnie na ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA