Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 09/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Gwiazdka na Oruni [PROGRAM, KONKURS]. Znamy termin imprezy!

 1 dodane: 15:04, 15/11/17

tagi:

W tym roku na Orunię ponownie zawitają Mikołajowie, na ulicy Gościnnej zabrzmi wspólny śpiew kolęd, a niebo rozświetlą fajerwerki – w niedzielę (3 grudnia) o godzinie 15 rozpocznie się wielki lokalny festyn: "Gwiazdka na Oruni". Podczas imprezy zostanie też rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

 Gwiazdka na Oruni [PROGRAM, KONKURS]. Znamy termin imprezy!
Gwiazdka na Oruni [PROGRAM, KONKURS]. Znamy
Fot. Jerzy Pinkas, gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

Zimowy festyn wystartuje na Oruni po raz 19. Organizatorem zabawy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, którym pomaga tutaj Stacja Orunia GAK i lokalna Rada Dzielnicy.

Gwiazdka na Oruni będzie miała miejsce w Dworku Artura i na placu przy ulicy Gościnnej. W Dworku zorganizowana zostanie zabawa dla najmłodszych oruniaków, a na Gościnnej – przez kilka godzin funkcjonować będzie kiermasz świąteczny, tutaj też stanie choinka, a ludzie wspólnie zaśpiewają kolędy.

Na oruńskiej imprezie ma pojawić się Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Tak jak i w poprzednim roku, tak i teraz podczas Gwiazdki na Oruni zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. - Szopki prosimy przynosić bezpośrednio do Kościoła Parafii Św. Jana Bosko w dniu 1 grudnia w godzinach 12:15 – 15:00 – informują organizatorzy.

Jak się dowiedzieliśmy, w komisji konkursowej, która wybierze najładniejsze szopki, zasiadać będą dzieci ze świetlicy Gościnnej Przystani.

Program „Gwiazdki na Oruni”

3 grudnia 2017 roku

godz. 15.00

Stacja Orunia - zabawa mikołajowa dla dzieci

Plac przy ul. Gościnnej - start Jarmarku Świątecznego

godz. 17.00 przemarsz z ulicy Dworcowej (Stacja Orunia) w kierunku ulicy Gościnnej

godz. 17.10 do ok. 18.00

Plac na ulicy Gościnnej:

oficjalne przywitanie i przemówienia honorowych gości

wspólne kolędowanie - zespół Gwiazdki z Szesnastki

uroczyste przybycie Mikołajów

rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

rozświetlenie oruńskiej choinki

pokaz fajerwerków

Galeria artykułu

 Gwiazdka na Oruni [PROGRAM, KONKURS]. Znamy termin imprezy!

Gwiazdka na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA