Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 06/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Radni miasta przyjęli uchwałę o nadaniu Parkowi Oruńskiemu imienia Emilii Hoene

 1 dodane: 15:15, 30/11/17

tagi:

„Za” głosowało 25 gdańskich radnych, nikt się nie wstrzymał i nikt nie był przeciw. Oznacza to, że Park Oruński ma teraz patrona. Jest nią Emilia Hoene.

Radni miasta przyjęli uchwałę o nadaniu Parkowi Oruńskiemu imienia Emilii Hoene
Radni miasta przyjęli uchwałę o nadaniu Parkowi
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O taką zmianę od kilku lat zabiegali lokalni radni dzielnicowi. W ostatnich latach przedstawiciele Rady Dzielnicy Orunia-Lipce-Św. Wojciech wysyłali pisma do władz Gdańska z prośbą o nadanie Parkowi Oruńskiemu imienia Emilii Hoene.

Przypominali, że niemalże 100 lat temu Emilia Hoene przepisała miastu Park Oruński. Ich zdaniem, dobrze byłoby uczcić tę datę nadając Parkowi Oruńskiemu imię darczyńcy. Radni zwracali uwagę, że oruński zieleniec jest właśnie rewaloryzowany, a swoistą pieczątką dla tych zmian byłoby właśnie uroczyste nadanie nazwy.

Warto dodać, że kilka dni temu rewaloryzacja Parku Oruńskiego się zakończyła, z symboliczne otwarcie zieleńca zaplanowano na 3 grudnia, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Galeria artykułu

Radni miasta przyjęli uchwałę o nadaniu Parkowi Oruńskiemu imienia Emilii Hoene

Radni miasta...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.23.74.*

10:14, 01/12/17

Ja już od dawna nazywam ten park Hoene.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA