Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 11/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będzie spotkanie ws. budowy bezkolizyjnych przejazdów na Oruni. Zapowiada się gorąca dyskusja

 1 dodane: 17:27, 30/11/17

tagi:

Temperatura tej debaty może być naprawdę wysoka – urzędnicy przyjeżdżają na Orunię, by opowiedzieć o swoich działaniach ws. budowy bezkolizyjnych przejazdów właśnie w tej dzielnicy. Dyskusja odbędzie się 5 grudnia (wtorek) w SP nr 16.

 Będzie spotkanie ws. budowy bezkolizyjnych przejazdów na Oruni. Zapowiada się gorąca dyskusja
Będzie spotkanie ws. budowy bezkolizyjnych
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W październiku jako pierwsi pisaliśmy o planach miasta ws. budowy dwóch przejazdów bezkolizyjnych na Oruni. Mowa o budowie wiaduktu w ciągu Nowej Podmiejskiej i budowie tunelu w rejonie ulicy Równej.

- Chcielibyśmy na obszarze Oruni na głównej magistrali – przy założeniu, że powstaną przeprawy na Nowej Podmiejskiej i Równej – doprowadzić do likwidacji przejść w poziomie na Sandomierskiej, Niegowskiej i Dworcowej. Te przejazdy musiałyby zniknąć, zarówno dla pieszych i samochodów – tłumaczył nam Maciej Dawidowski, szef Wydziału Programów Rozwojowych w Gdańsku.

Teraz miasto ogłasza przetarg na opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej na budowę przejazdu w okolicy ulicy Sandomierskiej i ulicy Równej. Taka koncepcja ma być gotowa w 2018 roku, a dokumentacja projektowa - w 2019 roku. Wtedy też mogłaby rozpocząć się budowa.

Najpierw powstałby bezkolizyjny przejazd na Równej, później wiadukt w rejonie ulicy Sandomierskiej. Urzędnicy nie mówią tutaj o dokładnych terminach, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwsza z inwestycji zakończyłaby się około 2020 roku, druga - dwa, lub trzy lata później.

Być może dokładne terminy poznamy już wkrótce, bo 5 grudnia (wtorek) urzędnicy organizują spotkanie na Oruni. Tematem dyskusji będzie właśnie kwestia budowy bezkolizyjnych przejazdów na Oruni.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ulicy Ubocze. Dyskusję organizuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Galeria artykułu

 Będzie spotkanie ws. budowy bezkolizyjnych przejazdów na Oruni. Zapowiada się gorąca dyskusja

Będzie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

213.192.68.*

00:30, 03/12/17

To z ulice Niegowskiej "za torami" trzeba będzie iść na Ukośną i wrucić na Niegowską żeby wsiąść do pociągu w kierunku Pruszcza, no takie żeczy tylko w Polsce są możliwe.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.108.*

05:34, 01/12/17

Hahaa, dziekujemy za tak poryty pomysl... to co mieszjancy lipiec beda specjalnie jechali na sandomierska aby pozniej sie ciafac i dojechac do pruszcza? Brawo!ciekawe kto bedzie dokladal do paliwa?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.202.*

20:09, 30/11/17

Jeśli zostanie zlikwidowany przejazd i przejście na ulicy Niegowskiej to nie ma sensu przystanek SKM w Lipcach, bo jak będzie się można dostać na peron po drugiej stronie torów. No chyba że będzie przejście ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.111.*

19:50, 30/11/17

Jak widać to nie dotyczy Oruni tylko starych szkotów dlatego dyskusja z daleka bo najbardziej stracą Lipce i Orunia ale trzeba przydziela u generała

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA