Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 11/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Odpiłowali 7-metrową latarnię...

 1 dodane: 15:47, 07/03/11

tagi:latarniaSandomierskazłomiarze

Kilka dni temu na ulicy Sandomierskiej dwóch złomiarzy próbowało ukraść ...latarnię. Zdążyli ją odpiłować, ale odejść ze swoim łupem już nie zdołali. Zatrzymała ich policja.

Odpiłowali 7-metrową latarnię...
Odpiłowali 7-metrową latarnię...
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Na pewno tego typu kradzież potrafi zadziwić. Mówimy przecież o 7 metrowej latarni. Pamiętam podobne zdarzenie z grudnia zeszłego roku. W Śródmieściu, w okolicach Góry Gradowej, mężczyzna odpiłował 4 latarnie. Ale były one jednak mniejsze niż ta z ulicy Sandomierskiej – wypowiada się starszy sierżant Aleksandra Siewiert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Policjanci dostali telefoniczne zgłoszenie, że przy ulicy Sandomierskiej ktoś próbuje ukraść latarnię. Była noc z czwartku na piątek. 
- Kiedy policjanci dotarli na miejsce, latarnia była już ucięta. Leżała na chodniku. Funkcjonariusze założyli, że złomiarze wrócą po swój łup. Postanowili z ukrycia obserwować rozwój wydarzeń – relacjonuje Siewiert.

Niedługo przy zniszczonej latarni pojawiło się dwóch mężczyzn. Próbowali zabrać odpiłowanego przez siebie (obok w krzakach funkcjonariusze znaleźli dwie piły) „stalowego kolosa”. Transport jednak się nie powiódł – we wszystko wmieszali się policjanci. Dwóch wandali/złodziei zostało zatrzymanych.

Na komisariacie okazało się, że mężczyźni (21 i 23-latek, mieszkańcy Gdańska) byli już w przeszłości karani za kradzieże. W tych historiach zawsze przewijał się motyw złomowca. Także i w tym przypadku złodzieje chcieli właśnie tam swój łup spieniężyć. Najpierw mieli zamiar pociąć latarnię na kawałki. 

Straty oszacowano na 1000 złotych. Następnego dnia mężczyźni zostali wypuszczeni z aresztu. Za swój ostatni czyn będą odpowiadać z wolnej stopy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Galeria artykułu

Odpiłowali 7-metrową latarnię...

Odpiłowali...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.79.*

08:55, 08/03/11

kiedyś radiowóz, niedawno buńczyk, barierki, latarnia... orunia trzyma klimat sprzed lat...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA