Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mieszkańcy ulicy Nowiny proszą policjantów o pomoc. "Niektórzy kierowcy urządzają tutaj sobie prawdziwe rajdy"

 1 dodane: 15:14, 18/01/18

tagi:

- Od czasu kiedy zmieniła się organizacja ruchu w okolicy, dużo więcej aut przejeżdża przez ulicę Nowiny. Niestety, są i tacy, którzy pędzą tutaj na złamanie karku - skarżą się w rozmowie z nami mieszkańcy Oruni. Policja zna już sprawę, między innymi dzięki informacjom pozyskanym z tzw. mapy zagrożeń.

Mieszkańcy ulicy Nowiny proszą policjantów o pomoc.
Mieszkańcy ulicy Nowiny proszą policjantów o
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W rejonie skrzyżowania Starogardzkiej i Nowiny postępuje budowa nowego przejazdu. Inwestycja trwa od kilku miesięcy, najpierw wyłączone z ruchu było właśnie opisane wyżej skrzyżowanie. Gdy zostało otwarte, zamknięty został przejazd przez most na Starogardzkiej.

Objazd dla kierowców, ale i miejskich autobusów wyznaczono właśnie przez ulicę Nowiny. Na ulicy, przy której położonych jest wiele domków jednorodzinnych, zrobił się większy ruch.

- Niestety, są kierowcy, którzy znacznie przekraczają tutaj prędkość. Tylko czekać aż dojdzie tutaj do tragedii - przestrzega pan Michał, mieszkaniec ulicy Nowiny, który kilka dni temu zadzwonił do naszej redakcji.

Oruniak poprosił nas o pomoc. - Zgłaszaliśmy temat policji, ale nadal nie widać tutaj patroli. Moim zdaniem większa liczba kontroli na ulicy Nowiny byłaby teraz bardzo potrzebna - mówi.

Okazuje się, że gdańska drogówka zna problem. - W ostatnich dniach dostaliśmy wiele zgłoszeń z ulicy Nowiny, które ukazały się na policyjnej mapie zagrożeń. Mieszkańcy skarżą się, że w okolicy kierowcy przekraczają prędkość - przyznaje Magdalena Ciska z gdańskiego Ruchu Drogowego Policji.

Rozmówczyni portalu zapewnia, że na ulicę Nowiny zostały wysłane dodatkowe patrole. Przyznaje jednak, że w ostatnich dniach żaden z kierowców nie został na ulicy Nowiny ukarany mandatem.

Jeżeli mieszkańcy ulicy Nowiny uważają, że problem na ich ulicy nadal nie został rozwiązany, powinni masowo zgłaszać zagrożenia na opisanej wyżej mapie. Na ten moment takich zgłoszeń z ulicy Nowiny jest około 10. Link do mapy znajdziesz TUTAJ.

Galeria artykułu

Mieszkańcy ulicy Nowiny proszą policjantów o pomoc. "Niektórzy kierowcy urządzają tutaj sobie prawdziwe rajdy"

Mieszkańcy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.21.124.*

12:25, 24/01/18

Zależy jaki samochód. Prywatny jedzie wolniej ale za to firmowy to ogień i dym 80-100km/h to norma.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.206.29.*

22:32, 22/01/18

Przekraczają znacznie prędkość czyli ile jadą? 50 km/h?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.21.131.*

13:47, 22/01/18

Proszę o informację gdzie i komu można zgłosić ten problem. Może pisząc taki artykuł warto było by podać jednostkę odpowiedzialną w przedzie do której trzeba taką sytuację zgłosić.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.0.*

19:01, 19/01/18

Niestety po ulicy Nowiny to niektórzy robią sobie rajdy. Niektóre samochody nie mieszczą się aby wyminac się i z całym impetem wyjeżdżają na chodnik nie patrząc na pieszych. Policja miała tu jakieś patrole? ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.231.*

18:18, 19/01/18

Na ul. Raduńskiej ta sama sytuacja. Co niektórzy jadą szbciej niż po Trakcie. Co do skrzżowania Traktu i Nowin to fakt to rozwìązanie bardzo poprawia bezpieczeństwo.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.21.*

20:31, 18/01/18

Ale muszę przyznać, że rozwiązanie na skrzyżowaniu Nowiny i Trakt Św. Wojciecha jest świetne! Powinno być to na stałe! Powinny być wymalowane pasy wyłączeniowe. Można wreszcie normalnie włączyć się w stronę ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.68.89.*

18:52, 18/01/18

Orunia Shore! Troche rozjechanych kotow. Straszne.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA