Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 07/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dwa miesiące do wyborów

 1 dodane: 21:14, 09/03/11

tagi:

Już jutro (10 marca) o godzinie 19 w Gościnnej Przystani (Dom Sąsiedzki przy Gościnnej 14) rozpocznie się kolejne spotkanie w sprawie powołania Rady Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”. Wziąć udział w dyskusji może każdy.

Dwa miesiące do wyborów
Dwa miesiące do wyborów
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Wybory do rad osiedla i dzielnic odbędą się 8 maja. Oprócz mieszkańców Oruni-Św. Wojciecha-Lipiec w tym samym czasie do urn pójdą jeszcze wyborcy z 26 innych jednostek. W pięciu z nich będzie wybierana rada dzielnicy (tam gdzie liczba mieszkańców przekracza 20 tysięcy). Są to: Chełm z Orunią Górną, Piecki-Migowo, Śródmieście, Wrzeszcz Dolny i Wrzeszcz Górny. 

W 21 pozostałych przeprowadzone zostaną wybory do rady osiedla. Oprócz Oruni-Św. Wojciecha-Lipiec są to: Brętowo, Brzeźno, Jasień, Kokoszki, Krakowiec-Górki Zachodnie, Letnica, Młyniska, Nowy Port, Oliwa, Olszynka, Osowa, Przeróbka, Rudniki, Siedlce, Stogi, Strzyża, VII Dwór, Ujeścisko-Łostowice, Wyspa Sobieszewska, Wzgórze Mickiewicza, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiaclecia.

Już ponad 20 osób wyraziło chęć zasiadania w przyszłej Radzie Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”. Miejsc do obsadzenia jest łącznie 15. Tylu radnych będzie liczyć przyszła jednostka pomocnicza. Przy założeniu, że powstanie – aby tak się stało, musi na nią zagłosować ponad 5 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec.

W jutrzejszym spotkaniu weźmie udział Ewa Łapińska, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla „Nowy Port”.

8 kwietnia 2011 r. upływa termin zgłaszania Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku kandydatów na radnych.

13 kwietnia 2011 r. upływa termin zgłaszania Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

Galeria artykułu

Dwa miesiące do wyborów

Dwa miesiące do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA