Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tramwaj na Oruni? Ten pomysł może doczekać się realizacji

 1 dodane: 16:44, 19/02/18

tagi:

O kultowej dla wielu "szóstce" pisaliśmy i z pewnością jeszcze wiele razy będziemy pisać. Na Oruni tramwaj ten przejeżdżał m.in. przez ulicę Gościnną, a w pobliżu była zajezdnia. Ale ten temat to nie tylko wspominki i opowieści z cyklu "a pamiętacie, jak...?".

 Tramwaj na Oruni? Ten pomysł może doczekać się realizacji
Tramwaj na Oruni? Ten pomysł może doczekać się
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Trudno oczywiście spodziewać się, że oruńska linia tramwajowa wróci na dzielnicę, (chociaż i takie pomysły się pojawiają w niektórych dyskusjach), ale jedna z propozycji wydaje się jak najbardziej możliwa.

Przy okazji rewitalizacji Oruni podczas debat z urzędnikami niektórzy oruniacy zgłaszali pomysł, aby na ulicy Gościnnej postawić zabytkowy tramwaj. Ot takie nawiązanie do historii i widok w stylu klimatu rodem z Dolnego Miasta, gdzie taki stacjonarny tramwaj został niedawno postawiony.

Oruńska wersja tego pomysłu prezentowałaby się jednak inaczej. Pomysłodawcy chcieliby, aby pojazd był przedwojenny, a na dodatek, by w stacjonarnym tramwaju na Gościnnej funkcjonowała też niewielka kawiarenka. To oczywiście tylko propozycja, ale urzędnicy obiecali, że ten pomysł będzie również brany pod uwagę.

Jak pisaliśmy niedawno, niedługo zostanie wyłoniony wykonawca, który będzie musiał przedstawić koncepcje przyszłych zmian na ulicy Gościnnej.

Być może uda się "wcisnąć" na Gościnnej takie właśnie nawiązanie do historii.

Na Facebooku temat ten wywołał szereg komentarzy.

Oto niektóre z nich. Pan Maciek napisał: "Pomysł ze składem tramwajowym na Gościnnej jest ekstra. Można wykorzystać już istniejącą kawiarnię by miała tam sezonowy ogródek jak i instytucje kulturalne do prowadzenia w nim imprez. No i sam tramwaj mógłby być "skorupą" zbudowaną od podstaw na wzór zabytkowych wagonów jeżdżących po Oruni". Ale pojawiły się też i głosy przeciwne.

Pan Tomek przekonuje: "Pewnie tak jak na Łąkowej -obrastający w rdzę skład będzie permanentnie zamknięty. Plus: Orunia potrzebuje prawdziwej linii tramwajowej, a nie sentymentalnego erzacu".

Jakie jest Wasze zdanie?

Fot. Materiały udostępnione przez Gdańsk Strefa Prestiżu

Galeria artykułu

 Tramwaj na Oruni? Ten pomysł może doczekać się realizacji

Tramwaj na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

01:59, 23/02/18

lepiej rzadac METRO do centrum niz tramwaju autobusow.. bo tunelu nigdy nie bedzie..

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

17:55, 20/02/18

Żaden tam tramwaj tylko SKM

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.251.*

22:59, 19/02/18

Dla Mnie najlepszą koncepcją jest osuszenie kanału Raduni i puszczenie tam szybkiego i cichego tramwaju na poduszkach magnetycznych do Pruszcza. Pozdr. Platon

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.82.*

22:02, 19/02/18

Zbudować linię tramwajową nr 6 od Pruszcza wzdłuż torów kolejowych po zachodniej stronie , która łączyła by się z torowiskiem na Chmielnej. Taka koncepcja :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA