Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Czy Orunia wciąż jest "zapomniana przez urzędników"? Nasi czytelnicy komentują

 1 dodane: 16:56, 20/02/18

tagi:

Wczoraj prezydent Adamowicz został zapytany podczas konferencji o jego politykę ws. "peryferyjnych" dzielnic. Padł zarzut, że np. Orunia i Stogi to części Gdańska, które rozwijają się zdecydowanie wolniej. Prezydent zaprzeczył, a jako dowód, że jest inaczej, wskazał na budowany na Oruni basen, który "ma zostać otwarty już we wrześniu". Co sądzicie? Czy rzeczywiście na Oruni wciąż zbyt mało się dzieje?

 Czy Orunia wciąż jest
Czy Orunia wciąż jest "zapomniana przez
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Czy na Oruni mało się dzieje? I Orunia w wersji 2018 niczym się nie różni się od Oruni, dajmy na to, z 2009 roku? Ta ostatnia data padła tutaj nieprzypadkowo, bo właśnie dziewięć lat temu startowaliśmy z naszym portalem.

Bardzo często słyszeliśmy wtedy, że "Orunia to zapomniana przez urzędników dzielnica". Ale w ostatnim czasie wydaje się, że takich głosów jest coraz mniej (ale wciąż oczywiście je słychać).

Rewaloryzacja Parku Oruńskiego, remonty ulic (m.in. Traktu św. Wojciecha), zmiany na Gościnnej, budowa boisk (Ubocze, Smoleńska), budowa schodów "na Górną", a nawet niemiejskie inwestycje takie jakie wybudowanie Biedronki (pamiętamy, jaka była wokół tego dyskusja) - to wszystko dowód na to, że chcąc nie chcąc "ktoś" o tej dzielnicy jednak pamięta.

Ale głównym grzechem obecnych władz w Gdańsku, grzechem, którego wielu oruniaków nie jest w stanie wybaczyć jest brak reakcji na problem braku bezkolizyjnych przejazdów kolejowych. Wprawdzie w ostatnim roku, może dwóch urzędnicy zmienili ton w stylu "nie można, nie ma pieniędzy" i podejmują tutaj konkretne działania, ale wcześniej... Cóż podczas rozmów z PKP (tak około 2005 roku) rzeczywiście o Oruni nikt nie pamiętał.

Waszym zdaniem, Orunia zmienia się na lepsze?

Na Facebooku pod tym wpisem ukazało się mnóstwo komentarzy. Oto niektóre z nich.

Pani Justyna pisze:  "Mieszkając na Orunii ponad 20 lat, ostatnie 8 widzę jako piękny rozwój i renowacje. Uważam,że dzieje się i doceniam to,co juz zostalo zrobione".

Pan Grzegorz ma inne zdanie: "Cóż. Mam wrażenie - w porównaniu z np. Przymorzem, że nasza dzielnica jest po prostu wykluczona komunikacyjne. Brak turystów nie zwalnia włodarzy z dbałości o mieszkańców innych dzielnic nieturystycznych. Inwestycje punktowe są oczywiście potrzebne, ale brakuje jakiegoś spięcia ich razem".

Jakie jest Wasze zdanie?

Galeria artykułu

 Czy Orunia wciąż jest "zapomniana przez urzędników"? Nasi czytelnicy komentują

Czy Orunia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

01:49, 23/02/18

kolejne wybory prezydenta miasta i samorzadowe duzo obietnic i nic.. aby Polska nie zginela.. tak sie robi w tym kraju... i nie okupowala mam WM GDANSKA od 1945r..

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.37.*

11:46, 21/02/18

Teren za torami jest bardzo ubogi w punkty handlowe. Praktycznie jeden Merkus jest dobrze zaopatrzony. Te schody w tunelu powinny mieć niższe stopnie.Starszym ludzią ciężko wspinać się.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

08:20, 21/02/18

Nie będę wypowiadał się o całej Oruni tylko o jej części, za torami. FATALNY stan ulic. Np. wnioski o remont ul. Głuchej piszemy już od 22 lat. Zawsze w odpowiedzi "brak pieniędzy". Stan ulicy stale pogarsza się ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.129.*

19:15, 20/02/18

Mieszkam na Oruni od 14 lat. Uważam, że bardzo zmieniła się na plus w tym czasie. Do wymienionych inwestycji należałoby dodać Kuźnię, wał i kanał czy remont Raduńskiej. Tym co sugeruje złe intencje miasta wobec ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA