Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 15/06/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wieża widokowa w Parku Oruńskim. Budowa może rozpocząć się jeszcze w tym roku

 1 dodane: 18:00, 22/02/18

tagi:

Magistrat przygotowuje się właśnie do stworzenia dokumentacji dla kilkudziesięciu inwestycji z zeszłej edycji budżetu obywatelskiego w Gdańsku. Na tej liście są też i przedsięwzięcia z Oruni i Lipiec.

 Wieża widokowa w Parku Oruńskim. Budowa może rozpocząć się jeszcze w tym roku
Wieża widokowa w Parku Oruńskim. Budowa może
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O zwycięskich inwestycjach budżetu obywatelskiego pisaliśmy TUTAJ. Urzędnicy mają maksymalnie dwa lata, by zrealizować wybrane przez gdańszczan przedsięwzięcia.

Na Oruni i Lipcach są to m.in: budowa wieży widokowej w Parku Oruńskim, budowa kładki pieszo -rowerowej nad Kanałem Raduni na wysokości Dworu Ferberów i Parku Leśnego, czy modernizacja placu zabaw przy ulicy Głuchej.

Jak się dowiedzieliśmy, dla każdych z tych inwestycji w tym roku ma zostać przygotowana niezbędna dokumentacja. A w przypadku mniejszych przedsięwzięć (np. modernizacji placu zabaw, czy budowy kładki) roboty powinny rozpocząć się już za kilka miesięcy. By tak się stało, cała procedura przetargowa (na wyłonienie wykonawcy robót) musi przejść bez żadnych "niespodzianek" i opóźnień.

Przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska zapewniają, że także i w przypadku budowy wieży widokowej w Parku Oruńskim prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Ale końca tej inwestycji należy spodziewać się w roku 2019.

Według złożonego do budżetu obywatelskiego projektu, wieża widokowa ma powstać na terenie Góry Glinianej w Parku Oruńskim.

"Złożony wniosek zakłada wzmocnienie szlaku turystycznego oraz podkreślenie przynależności Żuław do Gdańska. Panorama widokowa z proponowanej lokalizacji będzie oferowała znaczną część historycznego Gdańska i daleką perspektywę Żuław Wiślanych. Zadanie przewiduje również poprawę dojść prowadzących na wzniesienie i wytyczenie (w przypadku takiej konieczności) drogi do obsługi technicznej wieży od strony Oruni Górnej" - informują w komunikacie urzędnicy.

Pomysłodawczynią i autorką wniosku do budżetu obywatelskiego (ws. budowy wieży w Parku Oruńskim) jest Agnieszka Bartków, szefowa oruńskiej Rady Dzielnicy.

Galeria artykułu

 Wieża widokowa w Parku Oruńskim. Budowa może rozpocząć się jeszcze w tym roku

Wieża widokowa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.21.133.*

11:38, 26/02/18

Z góry nie wygląda tak źle szczególnie jak się zazieleni ;) A stok narciarski to tylko pomysł a jeżeli zostanie zrealizowany to w dalekiej przyszłości. Może twoje wnuki z niego skorzystają ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

01:56, 23/02/18

lepiej nie budowac wiezy widokowe!!! bo trzeba bedzie sie wstydzic tej orunskiej biedoty i nieladu od lat 1971r (bez zmian w architekturze i krajobrazie..)... po za widokiem odleglym na kraine zulaw... co z ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA