Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Inwestycje w okolicach Traktu św. Wojciecha

 1 dodane: 15:53, 27/02/18

tagi:

Wiadukt na Biskupiej Górce, nowy układ drogowy w rejonie ulicy 3 Maja, a także zmiany wokół Bramy Nizinnej. Prace trwają na budowie mostu na Starogardzkiej. Wielu oruniaków z niecierpliwością oczekuje jednak innej inwestycji - budowy Nowej Podmiejskiej i przejazdu przez tory.

Inwestycje w okolicach Traktu św. Wojciecha
Inwestycje w okolicach Traktu św. Wojciecha
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

To będzie jedna z największych inwestycji drogowych w okolicy - w marcu ma zostać podpisana umowa na budowę wiaduktu Biskupia Górka.

Inwestycja zakłada rozebranie obecnego i mocno już wysłużonego wiaduktu na Biskupiej Górce, w jego miejsce wybudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha. Ponadto ma zostać przebudowany układ drogowy w rejonie od ulicy 3 maja do ulicy Augustyńskiego. Równocześnie budowany będzie też parking wielopoziomowy przy ul. Okopowej.

Jak informują urzędnicy, realizacja całego przedsięwzięcia potrwa do drugiej połowy 2019 roku.

Warto dodać, że drogowcy pracować będą też "po drugiej stronie", kilkaset metrów dalej w okolicach Bramy Nizinnej. Tam, jak już pisaliśmy na portalu, ruch ma zostać przeniesiony na okoliczny i wyremontowany mostek kolejowy. Auta mają omijać Bramę Nizinną, będzie to z pożytkiem zarówno dla zabytkowej budowli, ale i dla kierowców - bo zwiększy się przepustowość.

A propos mostów, to za kilka miesięcy, jak zapewnia magistrat, skończy się inna inwestycja, również w okolicach Traktu św. Wojciecha, ale znacznie bliżej Pruszcza. Mowa oczywiście o przebudowie mostu na Starogardzkiej.

Na horyzoncie jest jeszcze budowa Nowej Podmiejskiej, inwestycji, która wywróci do góry nogami rejon Podmiejskiej, Sandomierskiej i Traktu św. Wojciecha. Na ten moment nie ma jeszcze informacji, kiedy ta ważna dla oruniaków inwestycja się rozpocznie, a dzielnica doczeka się nareszcie bezkolizyjnej przeprawy dla aut przez tory kolejowe.

Galeria artykułu

Inwestycje w okolicach Traktu św. Wojciecha

Inwestycje w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.52.*

12:34, 28/02/18

194.147.108.* Hej młody Junaku smutek zwalcz i strach! Przecież na tym piachu już za kilka lat, przebiegnie, być może,jak da rada miejska, szeroka, nowiutka ulica Podmiejska. I z brzegiem zepnie drugi ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

194.147.108.*

11:17, 28/02/18

Przydałby się jakiś artykuł o przebiegu Nowej Podmiejskiej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA