Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Masz pomysł na drobną inwestycję w dzielnicy? Sam komentarz to za mało

 1 dodane: 16:59, 28/02/18

tagi:

Od jutra (1 marca) gdańszczanie mogą składać swoje propozycje inwestycji do budżetu obywatelskiego. Czas składania wniosków - do 30 marca.

Masz pomysł na drobną inwestycję w dzielnicy? Sam komentarz to za mało
Masz pomysł na drobną inwestycję w dzielnicy? Sam
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Niedawno pisaliśmy o budżecie obywatelskim, i pytaliśmy o wasze pomysły i propozycje. W komentarzach pojawiło się całkiem sporo potencjalnych inwestycji na Oruni, Lipcach i św. Wojciechu.

Ale... niektórzy pisali na zasadzie "zróbcie", "zgłoście do budżetu", "przydałoby się"...

Prawda jest jednak taka, że to sami mieszkańcy (a nie tylko urzędnicy, radni, czy dziennikarze portalu MojaOrunia) muszą złożyć swoje wnioski. Oczywiście, każdy, kto nie czuje się do końca na siłach, może na przykład skorzystać z pomocy Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce". Radni podpowiedzą, jak dany wniosek stworzyć, gdzie i kiedy go złożyć, ale pomysłodawca też musi wykonać pewną pracę.

Tutaj udostępniona przez miasto lista kontaktów do osób, które mogą pomóc w napisaniu wniosku do budżetu obywatelskiego: http://www.gdansk.pl/…/Lista-osob-do-pomocy-podczas-przygot…

A i później, kiedy wniosek zostanie już złożony, nie ma żadnej gwarancji, że akurat ta inwestycja zostanie zrealizowana. Z prostego powodu, w budżecie obywatelskim pojawi się wiele wniosków, a zwyciężą te, które uzyskają najwięcej głosów gdańszczan.

Autor wniosku nie ma więc wyjścia musi też przed głosowaniem (odbędzie się ono za kilka miesięcy) przeprowadzić swoistą kampanię na rzecz swojego pomysłu.

Napisanie komentarza w stylu "chcę chodnik tu i tu" to w przypadku budżetu obywatelskiego jednak zbyt mało.

Galeria artykułu

Masz pomysł na drobną inwestycję w dzielnicy? Sam komentarz to za mało

Masz pomysł na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA