Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zmiany na Starogardzkiej. Jakich inwestycji potrzeba w tej okolicy?

 1 dodane: 17:10, 05/03/18

tagi:

W najbliższym czasie szykują się kolejne inwestycje na Starogardzkiej, ale mieszkańcy zwracają na jeszcze inne braki, które ich zdaniem, wymagają szybkich poprawek.

Zmiany na Starogardzkiej. Jakich inwestycji potrzeba w tej okolicy?
Zmiany na Starogardzkiej. Jakich inwestycji
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Jak się dowiedzieliśmy od przedstawicieli prezydenta Gdańska, miasto planuje remont ulicy Starogardzkiej na odcinku od mostu do wysokości dawnej mleczarni Maćkowy. Nie ma jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia tej inwestycji, ale wstępny plan jest taki, by realizacja tego remontu odbyła się w 2019 roku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że remont kolejnego odcinka Starogardzkiej (od Maćkowy do granic Gdańska) jest również brany pod uwagę - ale ta inwestycja to przysłowiowy śpiew przyszłości, bo miasto dopiero szuka pieniędzy na takie przedsięwzięcie.

Na Starogardzkiej dzieje się i będzie dziać całkiem sporo. O przebudowie mostu przy Trakcie św. Wojciecha wiedzą chyba wszyscy okoliczni mieszkańcy i kierowcy, którzy poruszają się w tamtych okolicach. Ale mamy też informacje, że miasto ogłasza przetarg na stworzenie dokumentacji dla przebudowy skrzyżowania Starogardzkiej z Niepołomicką (wkrótce na portalu podamy więcej szczegółów).

To dobra wiadomość, bo obecny wygląd tego skrzyżowania woła o pomstę do nieba - nie ma tutaj żadnego oświetlenia, żadnych bezpiecznych rozwiązań dla pieszych, a jadąc wieczorem ulicą Starogardzką człowiek może nie zauważyć skrętu w Niepołomicką.

Przy okazji, pamiętamy, jak kilka lat temu wyglądała Starogardzka, np. na wysokości budującego się wówczas osiedla Kazimierz. Na kilkusetmetrowym odcinku nie było chodnika, a idący na przystanek autobusowy ludzie szli ulicą, uskakując przed samochodami prosto do rowów z błotem. Odcinek został wyremontowany, ale zmiany do skrzyżowania Niepołomickiej ze Starogardzką wciąż jeszcze nie dotarły.

Jakie jest jeszcze inwestycje (również te drobne) są potrzebne wzdłuż ulicy Starogardzkiej?

Na Facebooku jeden z naszych czytelników, pan Wojciech napisał o ulicy Starogardzkiej: "Tam jest niebezpiecznie nie tylko dla pieszych ale i rowerzystów bowiem nie ma tam DDR (droga dla rowerów - przyp. red.) a ruch spory. DDR jest tam konieczna bowiem w ramach remontu DW222 powstaje trasa od granicy Gdańska w kierunku Jagatowa. Dobrze by było gdyby została ona włączona w gdańską sieć rowerową".

A inna czytelniczka napisała: "Niezbędny jest również chodnik dla pieszych na ulicy Niepolomickiej na odcinku od Starogardzkiej do zjazdu na Przemian...".

Zapytamy o te kwestie urzędników. Czekamy na kolejne wasze komentarze i pytania.

Galeria artykułu

Zmiany na Starogardzkiej. Jakich inwestycji potrzeba w tej okolicy?

Zmiany na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.238.71.*

08:02, 06/03/18

Z tymi drogami rowerowymi to przesada,i tak jest ich już za dużo,a rowerzyści robią swoje,i pomykają po ulicach,mimo,że obok leci droga rowerowa.Niech miasto naprawi główne drogi miasta,bo nie ma jak po nich ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA