Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 03/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W najbliższych tygodniach rozpocznie się przebudowa wiaduktu na Biskupiej Górce

 1 dodane: 17:06, 06/03/18

tagi:

Wczoraj miasto podpisało umowę z wykonawcą przebudowy wiaduktu na Biskupiej Górce.

 W najbliższych tygodniach rozpocznie się przebudowa wiaduktu na Biskupiej Górce
W najbliższych tygodniach rozpocznie się
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W ramach inwestycji istniejący wiadukt zostanie rozebrany, zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha. Powstanie też nowy układ drogowy w rejonie ulic 3 Maja i Augustyńskiego. Zbudowany zostanie parking wielopoziomowy przy ul. Okopowej.

Wykonawcą jest firma Budimex. Koszt inwestycji oszacowano na 143,6 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty zostanie pokryta przez środki unijne.

Jak informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, w ciągu dwóch tygodni wykonawca inwestycji ma przedstawić wstępny haromogram robót.

Drogowcy powinni zacząć prace na Trakcie św. Wojciecha jeszcze przed wakacjami. Realizacja całej inwestycji ma zakończyć się w lipcu 2019 roku.

Przedstawiciele Budimexu zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by inwestycja była prowadzona w sposób sprawny, i by nie utrudniać codziennego życia kierowcom.

- Na budowie pojawią się najlepsi specjaliści od budowy mostów i dróg na północy Polski - na wczorajszej konferencji mówili reprezentanci wykonawcy.

Galeria artykułu

 W najbliższych tygodniach rozpocznie się przebudowa wiaduktu na Biskupiej Górce

W najbliższych...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.23.99.*

08:08, 07/03/18

Brawo... super że się coś dzieje.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA