Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Niehandlowa niedziela. Gdzie nie zrobimy zakupów?

 1 dodane: 06:20, 10/03/18

tagi:

11 marca to pierwsza niedziela niehandlowa. W całej Polsce zamknięte będą markety.

 Niehandlowa niedziela. Gdzie nie zrobimy zakupów?
Niehandlowa niedziela. Gdzie nie zrobimy zakupów?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Na Oruni zakupów nie zrobimy m.in. w Biedronce w rejonie ulicy Gościnnej, czy w Lidlu w okolicach Sandomierskiej. Sprawunki wciąż będzie można robić w mniejszych sklepikach, stacjach benzynowych, czy np na dworcach (ostatnio taki status uzyskała położona obok stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz Galeria Metropolia).

Jedni uważają, że zakaz handlu w niedzielę, który forsuje "Solidarność" i obecny rząd, to pomysł zupełnie nietrafiony. Tacy ludzie nie zgadzają się, by rząd (czy ktokolwiek inny) decydował za klientów, kiedy mają robić zakupy.

Druga strona sporu wskazuje na prawa pracownicze i przywołuje przykłady z zachodniej Europy, gdzie obostrzenia w handlu obowiązują.

Co sądzicie o zakazie handlu w niedzielę? Czy nie lepsza była propozycja OPZZ? (za pracę w niedzielę pracownik otrzymywałby 2,5x zwykłej stawki) Będziecie robić zakupy w mniejszych sklepikach, albo na stacjach benzynowych? A może po prostu będziecie robić zakupy w dużych marketach w inne dni tygodnia?

 

Galeria artykułu

 Niehandlowa niedziela. Gdzie nie zrobimy zakupów?

Niehandlowa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA