Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 30/05/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Basen na Oruni. Kiedy otwarcie?

 1 dodane: 06:23, 12/03/18

tagi:

Jak podają przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, do końca maja ma zakończyć się budowa basenu przy ulicy Smoleńskiej. Otwarcie zaplanowano w tegoroczne wakacje.

 Basen na Oruni. Kiedy otwarcie?
Basen na Oruni. Kiedy otwarcie?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Obecnie prace koncentrują się w środku pływalni, gdzie trwa profilowanie niecki dużego basenu, montowany jest system wentylacji oraz instalacje sanitarne i elektryczne. Podwieszane są również sufity w dużej sali basenowej - informują urzędnicy.

Budowa pływalni ma zakończyć się w maju tego roku, a w kolejnych tygodniach rozpoczną się wszystkie niezbędne odbiory techniczne. Otwarcie obiektu zaplanowano w tegoroczne wakacje.

Basen na Oruni będzie przypominał pływalnię, która powstała przy ulicy Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach. W budynku znajdzie się basen (o długości 25 metrów) z wydzieloną 4-torową częścią pływacką oraz szatnie. Strefę rekreacyjną stanowić będą atrakcje takie jak masaż karku, gejzer, czy ławeczka podwodna oraz jacuzzi.

Koszt basenu to 13,4 mln zł.

Kryta pływalnia powstaje przy ulicy Smoleńskiej, tuż obok budynku szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2. W ostatnich latach to właśnie obok tej placówki wybudowano duże boisko do piłki nożnej, a także mniejsze boiska do koszykówki i siatkówki.

Galeria artykułu

 Basen na Oruni. Kiedy otwarcie?

Basen na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.253.19.*

15:31, 12/03/18

Chyba na pontonie ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.99.*

10:45, 12/03/18

Świetnie... może w końcu nauczę się pływać ;)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA