Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rusza budowa wiaduktu na Biskupiej Górce. Wzdłuż Traktu zamknięte chodniki i zwężenia jezdni

 1 dodane: 12:32, 19/03/18

tagi:

Jak podają dzisiaj urzędnicy, w piątek (23 marca) zamknięty zostanie parking przy ulicy Okopowej. W kolejnych dniach w tej okolicy wyłączone z ruchu zostaną chodniki wzdłuż Traktu św. Wojciecha. Z kolei w maju szykuje się nowa organizacja ruchu na odcinku TśW, właśnie w rejonie Zaroślaka. Zobaczcie grafiki, na których widać nową organizację ruchu.

Rusza budowa wiaduktu na Biskupiej Górce. Wzdłuż Traktu zamknięte chodniki i zwężenia jezdni
Rusza budowa wiaduktu na Biskupiej Górce. Wzdłuż
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O budowie wiaduktu na Biskupiej Górce pisaliśmy już na portalu kilkukrotnie. Dzisiaj wykonawca podał już przyszłą organizację ruchu, a pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.

Budowa nowego wiaduktu, ale też budowa wielopoziomowego parkingu z nowym układem drogowym w okolicach ulicy 3 Maja i Augustyńskiego ma zakończyć się w drugiej połowie 2019 roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, której jutro zostanie oficjalnie przekazany plac budowy. W piątek (23 marca) w ramach inwestycji zamknięty zostanie parking przy Okopowej.

Jak podaje wykonawca, jeszcze przed świętami wyłączony z ruchu zostanie chodnik wzdłuż Traktu św. Wojciecha (strona południowa). Ponadto nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu ul. Augustyńskiej, i pobliskiego parkingu. Miasto wraz z wykonawcą przygotowało prezentacje wraz z mapkami, na których widać nową organizację ruchu i zakres prac w najbliższych dwóch miesiącach.

Prace jeszcze przed świętami. Co się zmieni?


 

 

 

Nowa organizacja ruchu i prace w kwietniu. Co się zmieni?

W kwietniu ma zostać zwięzony pas ruchu na Trakcie św. Wojciecha. Zostanie też usunięta i przesunięta zatoka autobusowa (przystanek "Zaroślak" zostanie przeniesiony na skrzyżowanie z ul. Toruńską).

 

 

Nowa organizacja ruchu i prace w maju. Co się zmieni?

Największe zmiany dla kierowców szykują się w maju. Wtedy też w okolicy inwestycji wyłączony z ruchu zostanie skrajny pas ruchu na Trakcie św. Wojciecha. Kierowcy nie będą mogli więc korzystać z wszystkich czterech pasów jezdni, do ich dyspozycji pozostaną tylko trzy.

W różnych godzinach będzie tu obowiązywała różna organizacja ruchu. I tak w godzinach od 13 do 18 dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku Pruszcza Gdańskiego, a jeden w kierunku centrum Gdańska. Z kolei od 18 do godziny 13 - dwa pasy ruchu prowadzić będą do centrum Gdańska, a jeden w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

 

Galeria artykułu

Rusza budowa wiaduktu na Biskupiej Górce. Wzdłuż Traktu zamknięte chodniki i zwężenia jezdni

Rusza budowa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

21:42, 22/03/18

jak dosc do Urzedu WOJWODZKIEGO.SKARBOWEGO (zlozyc PiT) ZAROSLAK> BISKUPIA GORA ??? TUNEL NIECZYNNY NIESKONCZONY W TRAKCIE ROBUT..CHODNIKI NIECZYNNE PO OBU STRONACH... KTO BEDZIE KIEROWAL RUCHEM DROGOWYM ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.111.245.*

08:38, 22/03/18

Ten mur oporowy przy SKM został wykonany jakieś półtora roku temu, a teraz będą go rozbierać. Nie ma to jak wzorowa koordynacja robót.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA