Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wnioski do budżetu obywatelskiego. Parkingi, remonty chodników i ulic, zmiany w Parku Oruńskim

 1 dodane: 16:31, 26/03/18

tagi:

Jeszcze tylko przez kilka dni można składać wnioski do tegorocznego budżetu obywatelskiego (głosowanie odbędzie się za kilka miesięcy). Sprawdziliśmy, z jakimi pomysłami już zgłosili się mieszkańcy Oruni-Św.Wojciecha-Lipiec, a także południowych dzielnic Gdańska.

 Wnioski do budżetu obywatelskiego. Parkingi, remonty chodników i ulic, zmiany w Parku Oruńskim
Wnioski do budżetu obywatelskiego. Parkingi,
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Na ten moment na Oruni zarejestrowano siedem wniosków do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Wśród pomysłów są m.in. inwestycje na ulicy Głuchej, które zakładają remont chodników i remont nawierzchni. Ponadto projekt o nazwie: "zielona i kwiecista Gościnna" (zakłada upiększenie skweru na Gościnnej).

Są też propozycje kulturalne i sportowe. Jeden z pomysłodawców chce, by w ramach budżetu obywatelskiego sfinansować projekt zajęć lekkoatletycznych dla dzieci, inny - rodzinną grę terenową.

Na Chełmie wnioskodawcy zgłosili kilka bardzo lokalnych inwestycji, ale są i większe przedsięwzięcia, np. budowa ekranów dźwiękowych wzdłuż estakady w ciągu al Armii Krajowej (od strony ulicy Biegańskiego), budowa boiska między pętlą Świętokrzyska a zbiornikiem "Augustowska"i budowa boiska przy ulicy Srebrnej.

Na Ujeścisku-Łostowicach mieszkańcy chcą m.in. budowy parkingu na ulicy Guderskiego, budowy miejsc parkingowych przy ulicy Przemyskiej i budowy monitoringu wzdłuż Unruga i Człuchowskiej.

Do budżetu obywatelskiego zgłoszono też kilka wniosków ogólnomiejskich, które zahaczają o południowe części Gdańska i o dzielnicę Orunia-Św.Wojciech-Lipce.

Wnioskodawcy chcą m.in., by w Parku Oruńskim stanęło urządzenie, które wytwarza wodną mgiełkę (wzorem centrum Gdańska). Jest też projekt kulturalny, zakładający stworzenie letniej sceny kulturalnej w Parku Oruńskim, w ramach której odbywałyby się przedstawienia teatralne dla dzieci, dorosłych, występy kabaretowe i koncerty muzyki klasycznej czy jazzu.

Galeria artykułu

 Wnioski do budżetu obywatelskiego. Parkingi, remonty chodników i ulic, zmiany w Parku Oruńskim

Wnioski do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

02:16, 31/03/18

ci co chca dodatkowych postoji i innych "atrakcji" NIECH SIE LICZA ZE BEDA PLATNE WJADY I UZYWALNOSC ICH.. FISKUS ZACIERA RECE NA DOCHODY Z TEGO TYTULU...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA