Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Płatny parking na Żuławskiej [WASZE OPINIE, KOMENTARZ INWESTORA]

 1 dodane: 17:40, 29/03/18

tagi:

Kilka dni temu pisaliśmy na Facebooku, że pod Merkusem na Żuławskiej właśnie tworzy się płatny parking. Wielu naszych czytelników popierało taki pomysł, ale pojawiły się tez głosy krytyczne. Porozmawialiśmy z właścicielem sieci supermarketów MERKUS Markiem Theusem.

Płatny parking na Żuławskiej [WASZE OPINIE, KOMENTARZ INWESTORA]
Płatny parking na Żuławskiej [WASZE OPINIE,
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pierwsza godzina parkowania jest za darmo, ale za możliwość dłuższego postoju trzeba już sięgnąć do swojego portfela. Każda kolejna godzina parkowania pod Merkusem to wydatek rzędu dwa złote.

Nasi czytelnicy komentują całą sprawę na Facebooku: "Nie oszukujmy się... na parkingu Mercusa stały auta, których właściciele mieszkają w pobliskich blokach. Rano przed godz. 7.00 zasypane śniegiem po całej nocy kilkanaście aut. Najbardziej pyskują Ci, którzy nie będą mieli darmowego parkingu" - pisze pani Anna.

Wtóruje jej pani Grażyna: "Jeśli teraz będę mogła swobodnie zaparkować samochód i zrobić zakupy to jestem za. Bo do tej pory wiele razy musiałam zrezygnować, jadąc do konkurencji".

Ale nie wszyscy są zadowoleni ze zmian: "Postawili parkometr, a mieszkańcy Żuławskiej nie będą mogli pod blokiem zaparkować bo wszyscy będą pchać się na podwórko. To chore..." - przekonuje pani Katarzyna.

Jak całą sprawę komentuje inwestor?

O komentarz poprosiliśmy też Marka Theusa, właściciela sieci supermarketów MERKUS.

Nasz rozmówca przypomina, że kilka lat w momencie, gdy budowano Merkusa na ulicy Żuławskiej, inwestor wydał ponad 200 tys. zł na "uporządkowanie okolicznych parkingów". - Niektórzy pewnie pamiętają, że w okolicach pobliskich budynków sytuacja nie przedstawiała się za dobrze, jeżeli chodzi o miejsca parkingowe. Klepiska, dziurawe płyty, trudny dojazd. Za sprawą naszych inwestycji uporządkowaliśmy okoliczne miejsca parkingowe, między innymi wiele miejsc zostało odpowiednio utwardzonych – przekonuje Theus.

Pod Merkusem jest 12 miejsc parkingowych, i jak przyznaje nasz rozmówca wcześniej było tak, że wiele z nich było notorycznie zajętych. I niekoniecznie przez klientów sklepu, parkowali tutaj m.in. okoliczni mieszkańcy. To rodziło problemy, bo – jak podkreśla Theus – klienci zwracali uwagę obsłudze sklepu, że na parkingu nie ma, gdzie zaparkować.

- Musieliśmy coś z tym zrobić – zaznacza właściciel sieci supermarketów MERKUS. A "coś" to wprowadzenie płatnego parkingu.

Ale jak podkreśla nasz rozmóca, pierwsza godzina jest tutaj za darmo. - Nasz sklep nie jest duży, i w ciągu godziny klienci na pewno zdążą zrobić u nas zakupy.

Każda osoba, która zaparkuje pod Merkusem musi pobrać z zamontowanego niedawno automatu odpowiednią kartkę i wsunąć ją za szybę swojego auta. Kontrolą całego systemu zajmuje się zewnętrzna firma.

- Od momentu, gdy parking jest płatny, zauważyliśmy wielką poprawę. I co ważne, zauważyli ją także klienci. Naprawdę dostajemy dużo sygnałów od ludzi, że nareszcie mogą u nas zaparkować. Oczywiście mieliśmy też kilka głosów krytycznych – mówi Theus.

Fot. Patryk Sikora

Galeria artykułu

Płatny parking na Żuławskiej [WASZE OPINIE, KOMENTARZ INWESTORA]

Płatny parking...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.68.89.*

23:29, 07/05/18

Szefowie merkusa maja tyle kasy, ze im kolo ch lataja oplaty. Pracownice sklepu nie sa mobilne bo smierdzi nimi ( ich potem ) cala autobus. Gorzej jak usiadzie taka ''pani duuuzego formatu bo zajmnuje 2-4 ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.239.*

07:17, 01/04/18

na zwiazkowej 4 przydalyby sie szlabany lub miejsca do wykupu za 8 tys zl lub parking pietrowy bo nieraz rdzenni mieszkancy nie moga zaparkowac

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.132.*

14:39, 31/03/18

na związkowej 8 to przydało by się wyburzenie a nie parking ..

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

02:07, 31/03/18

a na ZWIAZKOWEJ 8 tez bedzie postoj platny ??

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

02:06, 31/03/18

sklep ma male dochody wiec licza na to z postoju.. boja sie nastepnego rajdu Dominika W pod sklepem w wpadnie na "Zimnego Lecha".. a Rada Osiedla co na to radni?? bylo REFERENDUM? jest demokracja !!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

02:00, 31/03/18

miejce jedyne dla iwalidow PLATNE i OGRODZONE !!! co na to administracja osiedla i miejska ?? od kiedy mamdaty he,he to miejsce administratora i droga wewnetrzna wiec MANDATY NIE OBOWIAZUJA wg PRAWA O RUCHU ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.31.*

23:01, 29/03/18

Parking płatny mógłby być np. w godzinach pracy Merkusa, a na nockę mógłby być już bezpłatny - wilk syty i owca cała :-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.50.*

22:50, 29/03/18

Dlaczego więc pracownicy Merkusa i przedstawiciele handlowi zajmują miejsca poza płatną strefą, blokują w ten sposób miejsca parkingowe okolicznym mieszkańcom. Może warto na własnym terenie wyznaczyć dla nich ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.132.*

21:35, 29/03/18

Kiedy pierwsze mandaty ?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA