Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mieszkańcy Ujeściska chcą basenu w swojej okolicy. Już zbierają podpisy pod petycją do prezydenta

 1 dodane: 08:52, 22/04/18

tagi:

Basen mógłby powstać na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 na Ujeścisku (przy ulicy Człuchowskiej). Pomysłodawcy zbierają już podpisy pod petycją do prezydenta. - Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z planem, pływalnia w naszej dzielnicy mogłaby powstać już w 2020 roku - usłyszeliśmy. Teraz wszystko zależy od urzędników.

 Mieszkańcy Ujeściska chcą basenu w swojej okolicy. Już zbierają podpisy pod petycją do prezydenta
Mieszkańcy Ujeściska chcą basenu w swojej
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

"Zarząd Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice w porozumieniu z Radą Rodziców przy SP nr 12 oraz mieszkańcami zwraca się z petycją o wybudowanie basenu przy Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku, ul. Człuchowska 6. Uważamy, że byłoby to bardzo dobrą i niezwykle oczekiwaną inwestycją.  W naszej okolicy nie ma żadnych obiektów sportowych ani innych miejsc, w których dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy mogliby spędzać czas, rozwijając swoje zainteresowania" - to początek petycji, pod którą od wczoraj zbierane są podpisy w całym Gdańsku.

- Podpisywać się pod naszą petycją mogą oczywiście nie tylko mieszkańcy naszej dzielnicy, ale i wszyscy gdańszczanie. Basen powstałby na Ujeścisku, ale przecież korzystać z niego mogliby wszyscy - mówi w rozmowie z nami Piotr Lachowski z Zarządu rady dzielnicy "Ujeścisko-Łostowice".

Wczoraj podczas sprzątania południowych dzielnic Gdańska zbiórka podpisów została zainicjowana.

Pomysłodawcy mają ambitny plan. Chcą do 21 maja zebrać około pięciu tysięcy podpisów pod petycją, która później trafi na ręce prezydenta Pawła Adamowicza.

Ostatnio w Gdańsku miejski basen powstał na Stogach, niedługo pływalnia zostanie otwarta także na Oruni. - Teraz czas na naszą dzielnicę - kwituje Lachowski.

"Budowę pływalni przy naszej szkole uzasadnia fakt , że posiada ona już teren na basen oraz rozległy, w większości niezagospodarowany teren zaraz za płotem szkoły. Oprócz tego w pobliżu znajdują się 4 szkoły podstawowe (SP 86, Morska, Montessori ) i przedszkola. Dzieci z tych placówek mogłyby od najmłodszych lat uczyć się pływania, co zapobiegłoby wielu schorzeniom i wypadkom utonięć podczas wakacji" - przekonują autorzy dokumentu.

Galeria artykułu

 Mieszkańcy Ujeściska chcą basenu w swojej okolicy. Już zbierają podpisy pod petycją do prezydenta

Mieszkańcy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

81.15.172.*

08:23, 23/04/18

Tylko nie zgadzajcie się na budowę pod oknami domów mieszkalnych. Najpierw wymęczy Was budowa basenu a potem wentylatory i zapach chloru . No i pełno samochodów sportowców, którzy musza dojechać na basen albo ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA