Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W tym roku znani aktorzy będą koncertować w Parku Oruńskim. Znamy daty i nazwiska

 1 dodane: 08:03, 30/04/18

tagi:

Gdańska Scena Muzyczna, która już w najbliższych tygodniach zacznie urzędować na Oruni, otwiera cykl koncertów piosenki aktorskiej w amfiteatrze Parku Oruńskiego. Pierwsze muzyczne wydarzenie zaplanowano tutaj już w maju. Na Oruni zobaczymy m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Stanisławę Celińską, Emiliana Kamińskiego i Sonię Bohosiewicz.

W tym roku znani aktorzy będą koncertować w Parku Oruńskim. Znamy daty i nazwiska
W tym roku znani aktorzy będą koncertować w Parku
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Wszystkie koncerty będą startować o godzinie 18, i wszystkie będą bezpłatne.

Pierwszy z nich wystartuje już 12 maja, a na scenie amfiteatru w Parku Oruńskim zobaczymy Andrzeja Sikorowskiego.  "Sikorowski - Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci (...)” - w informacji prasowej wyliczają przedstawiciele Sceny Muzycznej, instytucji, która jest organizatorem koncertu.

Przypomnijmy, Scena Muzyczna to jedna z filii Gdańskiego Archipelagu Kultury (tak jak np. Stacja Orunia), która do tej pory miała swoją siedzibę w budynku przy ulicy Powstańców Warszawskich. Teraz część jej pracowników przeniesie się na Orunię, do niedawno wyremontowanej wozowni w Parku Oruńskim.

Scena Muzyczna będzie też organizatorem kolejnych koncertów, które będą miały miejsce w amfiteatrze Parku Oruńskiego.

3 czerwca podczas imprezy z okazji urodzin Oruni w Parku Oruńskim swój koncert będzie miała Gdańska Orkiestra Promenadowa. 24 czerwca zobaczymy tutaj Katarzynę Dąbrowską, 15 lipca – Sonię Bohosiewicz, 4 sierpnia – Emiliana Kamińskiego, 25 sierpnia – Stanisławę Celińską, a 8 września – Zbigniewa Zamachowskiego.

Galeria artykułu

W tym roku znani aktorzy będą koncertować w Parku Oruńskim. Znamy daty i nazwiska

W tym roku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

79.163.202.*

11:57, 03/05/18

super. już się cieszę na koncerty.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.232.*

17:29, 01/05/18

Świetna sprawa! Nareszcie zrobi się prawdziwie kulturalnie na Oruni! Park jest piękny, amfiteatr ma dobrą akustykę- same plusy! Dobrze, że postawiono na piosenkę aktorską- to wartościowy gatunek i na szczęscie ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA