Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 03/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W czerwcu rusza budowa nowego tunelu w Gdańsku. W Jarze Wilanowskim będą też inne zmiany

 1 dodane: 14:49, 04/05/18

tagi:

Tunel zostanie wybudowany pod ulicą Wilanowską i zepnie ze sobą dwie części Jaru Wilanowskiego. W tym coraz bardziej popularnym zieleńcu na południu Gdańska szykują się też inne inwestycje - powstaną place zabaw, place sąsiedzkie, a nawet niewielki park linowy.

Tunel przetnie ulicę Wilanowską, w rejonie Jaru Wilanowskiego
Tunel przetnie ulicę Wilanowską, w rejonie Jaru Wilanowskiego
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Od kilku tygodni trwają prace w Jarze Wilanowskim (to kilkuhektarowy teren, położony na styku Chełmu i Ujeściska, w rejonie ulicy Wilanowskiej). Po obu stronach zieleńca, na skarpie przy jezdni ulicy Wilanowskiej wycięto drzewa i krzaki. To przygotowania do przekopu pod ulicą Wilanowską - w czerwcu rozpocznie się tutaj budowa tunelu.

Prace potrwają całe wakacje. Na czas robót ta część ulicy Wilanowskiej zostanie wyłączona z ruchu - oznacza to utrudnienia dla kierowców. By przejechać przez ulicę Wilanowską (np. z Rogalińskiej w kierunku Łostowickiej) trzeba będzie skorzystać z objazdu (np. przez ulicę Havla).

- Szczegółową organizację ruchu przedstawimy w czerwcu. Zależało nam, by budowa tunelu odbyła się podczas wakacji, gdzie ruch aut jest najmniejszy - mówi nam Agnieszka Zakrzacka, rzeczniczka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Równocześnie w Jarze Wilanowskim odbywają się też inne prace. W najbliższych miesiącach (do października) w różnych punktach zieleńca mają powstać tutaj place zabaw, place sąsiedzkie, mały plac do minigolfa i niewielki, otwarty dla wszystkich i bezpłatny park linowy.

Ten ostatni znajdzie się za obecnym zbiornikiem retencyjnym (patrząc w kierunku ul. Madalińskiego), na poniższej grafice zaznaczono go pod numerem 16.

Co ważne, place zabaw pojawią się też po drugiej stronie Jaru Wilanowskiego, bliżej alei Havla. Obecnie teren ten jest w dużej mierze niedostępny, otwarcie tunelu z pewnością "otworzy" to miejsce dla wielu spacerowiczów.

Warto dodać, że w ostatnich latach Jar Wilanowski przeszedł wielką metamorfozę. Zagospodarowano tutejszy zbiornik retencyjny, wybudowano ścieżki, lampy, ustawiono ławki, kosze na śmieci, wybudowano schody (ale bez zejścia dla wózków).

Powstało też boisko, place zabaw, siłownie napowietrzne. Część z tych inwestycji została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

Galeria artykułu

Tunel przetnie ulicę Wilanowską, w rejonie Jaru Wilanowskiego

Tunel przetnie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

00:21, 14/05/18

NOWY TUNEL NA TORUNSKIEJ NIECZYNNY OD 3mcy.. ZAPOMNIANO GO OTWORZYC..!!! CHYBA ZE BEDZIE ROZEBRANY BO W MODZIE W GDANSKU SA TERAZ MODNE PRZEJSCIA NAZIEMNE DLA PIESZYCH..!!??

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

00:16, 14/05/18

wilanowska to dzielnica CHELMU wiec tam mozna zlnesc kase projekt na tunel do nikad..a na Orunii Dworcowej pol wieku minie i nie bedzie nic..

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA