Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 10/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Urzędnicy informują o kolejnych inwestycjach w rejonie ulicy Niepołomickiej

 1 dodane: 07:07, 17/05/18

tagi:

Będą remonty odcinków ulicy Niepołomickiej, montaż oświetlenia i budowa kanalizacji burzowej. W planach jest także budowa kolejnych połączeń drogowych w tym rejonie Gdańska.

Urzędnicy informują o kolejnych inwestycjach w rejonie ulicy Niepołomickiej
Urzędnicy informują o kolejnych inwestycjach w
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O ulicy Niepołomickiej pisaliśmy niedawno, opisując realizowane w tej okolicy inwestycje, m.in. budowę przedszkola i żłobka. Wzdłuż ulicy Niepołomickiej powstają nowe osiedla, sklepy, w rejonie pobliskiej ulicy Srebrnej także nowy układ drogowy.

W rozmowie z nami urzędnicy informują też o innych, miejskich inwestycjach w tym rejonie. Jeszcze w tym roku ma zakończyć się remont odcinka ulicy Niepołomickiej (od ul. Przebiśniegowej do ulicy Kampinowskiej). W tym roku w ramach programu Jaśniejszy Gdańsk planowana jest też budowa oświetlenia na odcinku od ul. Niepołomickiej 31 do ul. Starogardzkiej.

W planach jest też połączenie ulicy Łuczniczej z ul. Niepołomicką. - Obecnie nie ma jednak określonego terminu realizacji wskazanej inwestycji, ani zabezpieczonych środków na ten cel - przyznają przedstawiciele gdańskiego magistratu.

Magistrat przymierza się też do przebudowy skrzyżowania Niepołomickiej i Starogardzkiej - obecnie to miejsce jest nieoświetlone, bardzo kiepsko oznakowane i mało przyjazne dla pieszych.

Miasto informuje też o budowie kanalizacji burzowej na ulicy Niepołomickiej. Na odcinku od Kampinowskiej do ul. Przebiśniegowej wykonano kanalizację deszczową. Co ważne, miasto nie zamierza ingerować w Potok Maćkowy. Jak mówią nam urzędnicy, Potok Maćkowy zostaje.

Magistrat nie planuje budowy ciągów rowerowych wzdłuż ulicy Niepołomickiej.

Galeria artykułu

Urzędnicy informują o kolejnych inwestycjach w rejonie ulicy Niepołomickiej

Urzędnicy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.74.91.*

09:43, 17/05/18

Nie ma w Gdańsku takiej ulicy jak KampinoWska, jest Kampinoska!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA