Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 12/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Gdańszczanin szuka informacji o swoich przodkach z Oruni

 4 dodane: 16:53, 28/05/18

tagi:

"Brat mojego pradziadka - Stanisław Jankowski (1893-1959) mieszkał na Oruni na ulicy Serbskiej 10. Prawdopodobnie po Jego śmierci rodzina wyprowadziła się z Serbskiej - dokąd? Nie wiadomo" - to fragment wiadomości, którą dostaliśmy na skrzynkę mailową. Nadawca tej informacji w rozmowie z nami podaje więcej szczegółów i prosi wszystkich o pomoc.

Stanisław Jankowski
Stanisław Jankowski
Fot. z archiwum rodzinnego Kamila Jankowskiego

Fotografia 1 z 4

Autorem wiadomości jest Kamil Jankowski, mieszkaniec gdańskiej Osowy. W rozmowie z nami tłumaczy, że od wielu miesięcy bada drzewo genealogiczne swojej rodziny i natrafił tutaj na kilka zagadek.

Jedną z nich jest postać brata pradziadka. - Stanisław Jankowski (1893-1959) był bratem mojego pradziadka Aleksandra (1889-1947). Pracował w kolei w Gdańsku Oruni. Tam też mieszkał przy Serbskiej 10. Zmarł w 1959 roku i pochowany jest na cmentarzu Ignacego - mówi nam Kamil Jankowski, który niedawno przyjechał na wspomniany cmentarz i odnalazł grób brata pradziadka.

- Stanisław miał żonę Antoninę zd. Suchomską (jednak jej grobu nie ma) i trójkę dzieci - Wacława, Genowefę i Urszulę. Urszula wyszła za mąż za mężczyznę o nazwisku Stoltmann i zamieszkała w leśniczówce (gdzieś na Pomorzu) - dopowiada nasz rozmówca, który przesłał nam też kilka zdjęć z archiwum rodzinnego. Wszystkie publikujemy w niniejszym artykule.

Pan Kamil szuka teraz ich potomków. - Organizujemy zjazd rodzinny i robimy drzewo genealogiczne i potrzebujemy informacji, potrzebujemy pomocy w tej swoistej układance - mówi.

Każdy, kto posiada informacje o rodzinie Stanisława Jankowskiego z Oruni proszony jest o kontakt z redakcją (na facebookowym profilu MojaOrunia.pl).

Galeria artykułu

Stanisław Jankowski

Stanisław...

Matka Stanisława, Antonina. Na zdjęciu z córkami

Matka...

Ojciec Stanisława, Wojciech (1865-1935) - hodowca koni z Borów Tucholskich

Ojciec...

Stanisław Jankowski (z lewej) z bratem Antonim ze Skarszew

Stanisław...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA