Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 09/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Urzędnicy mają dokumentację dla Nowej Świętokrzyskiej. Nie wszystkie zmiany spodobają się mieszkańcom

 1 dodane: 18:06, 18/06/18

tagi:

Chociaż wciąż nie ma zielonego światła z gdańskiego magistratu, planiści zapewniają, że koncepcja dla Nowej Świętokrzyskiej jest już w dużej mierze gotowa. W przyszłym tygodniu opiszemy, co i gdzie na południu Gdańska się zmieni. Dziś w ramach zapowiedzi przedstawiamy kilka planowanych rozwiązań, które dla wielu gdańszczan mogą być zaskoczeniem.

Urzędnicy mają dokumentację dla Nowej Świętokrzyskiej. Nie wszystkie zmiany spodobają się mieszkańcom
Urzędnicy mają dokumentację dla Nowej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Nowa Świętokrzyska to jedna z najbardziej wyczekiwanych drogowych inwestycji na południu Gdańska. Jej trasa rozpoczyna się od od skrzyżowania z aleją Vaclava Havla (w rejonie pętli Świętokrzyska) do powiązania z istniejącą trasą ul. Świętokrzyskiej w rejonie zachodniej granicy miasta Gdańska. Nowa Świętokrzyska ma łączyć się z Nową Bulońską. Wiadomo, że droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

O Nowej Świętokrzyskiej mówi się już od kilku lat, ale z reguły nie ma tutaj za wiele konkretów. A przecież od jakiegoś czasu Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska dysponuje gotową dokumentacją dla tej ulicy.

Postanowiliśmy spotkać się z przedstawicielami DRMG, by dowiedzieć się jak najwięcej o tej nowej inwestycji.

Tu ważna informacja: miasto wciąż nie zagospodarowało środków na budowę Nowej Świętokrzyskiej, nie ma więc terminu, kiedy ta inwestycja może się rozpocząć.

Faktem jednak jest, że niektórzy przedsiębiorcy już zlikwidowali swoje siedziby w rejonie ulicy Niepołomickiej, właśnie dlatego, że w przyszłości będzie tutaj przebiegać Nowa Świętokrzyska.

Nasz rozmowa z urzędnikami DRMG trwała ponad godzinę. W przyszłym tygodniu dokładnie opiszemy, czego dowiedzieliśmy się na temat Nowej Świętokrzyskiej. Przedstawimy też dokładne grafiki z naniesionymi zmianami.

Teraz niejako w ramach zapowiedzi przedstawiamy przykładowe zmiany, które niesie za sobą budowa ulicy Świętokrzyskiej.

1) Nowa Świętokrzyska przetnie ulicę Niepołomicką, i sprawi że ulica ta zostanie podzielona na dwie części. Ulicą Niepołomicką nie będzie można przejechać bezpośrednio z ulicy Świętokrzyskiej do ulicy Starogardzkiej.

2) Dzisiejsza droga technologiczna w rejonie pętli Świętokrzyska, która prowadzi od ulicy Świętokrzyskiej w kierunku zbiornika Augustowska zostanie poszerzona do około sześciu metrów i będzie również dostępna dla samochodów. Ta nowa uliczka ma zakręcać w kierunku nowego osiedla, położonego za marketem Piotr i Paweł. Obecna droga technologiczna, która traktowana jest przez mieszkańców jako swoisty deptak, odejdzie do lamusa

3) W rejonie zbiornika Augustowska ulica Nowa Świętokrzyska będzie przechodzić w odległości około 30 metrów od budynków osiedla, które powstało niedawno (tuż obok przedszkola, którego siedzibą jest były market). Urzędnicy przyznają, że w tym miejscu ulica Nowa Świętokrzyska będzie przechodzić na niewielkim nasypie.

4) Na ulicy Nowej Świętokrzyskiej nie jest planowany tramwaj

5) Budowa Nowej Świętokrzyskiej zakłada w kilku miejscach "dobudowę" też niewielkich uliczek, łączących nową arterię z okolicznymi osiedlami

O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Galeria artykułu

Urzędnicy mają dokumentację dla Nowej Świętokrzyskiej. Nie wszystkie zmiany spodobają się mieszkańcom

Urzędnicy mają...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

178.235.176.*

00:32, 23/06/18

Będzie porażka i tyle. Ten punkt 1 to niezły żart. Ciekawe swoją drogą jak będzie wyglądać ta droga koło zbiornika? Wielki, szpetny wiadukt czy co? Zamiast dawać pozwolenia na robienie jakiejś brzydkiej budy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

176.221.122.*

00:52, 20/06/18

Bez tramwaju - to chyba plany z ubiegłego wieku.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA